Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen har egentlig ganske grei og fast avføring.. men er utrolig mørk og det stinker lang vei.. gjerne gjennom posen og alt..

Er det normalt.. ? mulig jeg bare trenger å få bekreftet at ja, det er normalt at hundedritt lukter pjuuk.. men trodde ikke det skulle lukte så vondt. :P?

og at den er så mørk? ville dere reagert på det? :) Fôrer nå på valpefôret til Eukanuba, mellomstor hund.
Selve fôret syns jeg lukter bedre enn det jeg fikk med.. men rart at avføringa stinker mer liksom.. :P mulig jeg bare i min sykluss er litt mer følsom for lukt til tider, at det er derfor.. men bare lurte..

han driter kun 2 ganger om dagen, og avføringa ser jevn og fin ut.. ikke særlig bløt, men ikke hard heller.. sånn passe vil jeg si..

huff,, nå ble det litt i overkant mye bæsj-snakk her.. men det hører jo med :D

Skrevet
Bytt til V&H, så får hunden tilnærmet luktfri bajs :P

Sorry, men jeg skjønner at du sverger til V&H, som mange andre, men å slå fast at bare man bytter til det så skal alt bli perfekt blir jo litt feil..

Skrevet
Sorry, men jeg skjønner at du sverger til V&H, som mange andre, men å slå fast at bare man bytter til det så skal alt bli perfekt blir jo litt feil..

:w00t:

Om du ser etter, så ser du at jeg har plassert et smilefjes ( :P ) bak det jeg skrev. Regner da med at trådstarter da tar det jeg skriver med en humoristisk tone, og ikke tolker det som at jeg "slår fast at alt blir perfekt bare man bytter for", for å bruke dine ord.

Forøvrig bruker jeg ikke kun V&H på mine hunder, men det et av de hundeforene jeg er mest fornøyd med, og et av de forene jeg bruker mest.

Når det er sakt, så er min erfaring at hundens avføring får mye mindre mengde og lukt om man benytter seg av råforing. ;)

Skrevet

Jeg bruker tørrfôr på alle mine (Taste Of The Wild), og jeg syntes det at valpens bajs (og promp) stinka helt forferdelig første ukene, selv om konsistens og alt annet var på topp. Merket ingenting på de to andre. Men nå er hun seks måneder, og med alderen synes jeg også at stanken har forsvunnet.

Jeg ville bare gitt det litt tid jeg før du eventuelt starter å prøve å bytte fôr :)

Skrevet

bare et lite spm. ang. V&H: I hvilken form blir dette levert? for meg høres det ut som noe som er ferdig mikset som det bare er å dele ut til bikkja.. :P

Valpen min får masse snadder han også.. i tillegg. vel, ikke i tillegg, men delvis :P Snart gitt han en hel elgesteik :P

Skrevet

Det kommer som ferdigblandede pølser. (Alle typene er ikke fullfor,så sjekk det først) Tror det kan kjøpes i store blokker også,men da må man dele opp selv,og det er stress :aww::P

Råforing kan høres slitsomt ut,men det er ikke det i det heletatt :) Man tar en pølse ut av frysen,og legger den til tining,endten på benken eller i kjøleskap (spørs litt når neste måltid er) Åpner pølsen og legger den i en luft-tett boks som oppbevares i kjøleskapet. Så er det bare å servere derfra til det er tomt :)

Skrevet

Er så glad jeg sluttet med vom og gikk over til norwegian polar. Så mye mindre gris :whistle:

Hvor mange dager har det Vært sånn? Har den fått noe annet samtidig?

  • Like 1
Skrevet

Mørk avføring er normalt, og jeg synes personlig at eukanubabæsj virkelig stinker...

Så lenge avføringa kommer med nomale inttervaller, mengder og i fast form er det ingenting å bekymre seg over. Valpebæsj lukter ofte mer enn voksne sine, iom at de fortsatt er i vekst og derfor ikke alltid fordøyer maten like bra.

  • Like 2
Skrevet

Uten å egentlig ha noen god kilde på det mener jeg å ha hørt at det høye proteininnholdet i valpefôret kan føre til verre lukt av avføring og avgasser ( :D).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...