Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg liker designet på halsbåndene og synes at de er utrolig fine, men jeg ser for meg at de ikke er fullt så fine om de ikke er relativt brede. Svigers har ei Bordeaux-tispe som de har et slikt halsbånd til, og det er "berre lækkert", men nå har jo jeg ei Aussie-tispe (20 uker nå, men hun blir jo eldre) og jeg ser for meg at det raskt blir litt vel bredt på en aussie? Har noen bilder eller lignende som viser sånn ca hvordan det ville ha blitt?

Eventuelt andre fine alternativer til halsbånd/bånd, og farger som ville ha passet godt til min vesle blacktri tispe :)

Her er link til hennes side, om det skulle vært slik at dere trengte et ca bilde av henne :)

http://hundesonen.no/forum/topic/66459-chiljas-wagtail-lily-aka-nagini-australian-shepherd/

Og her er link til en CM Design annonse:

http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=32624148&kwUnica=

Skrevet

Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Skrevet
Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Vet jo at det er greit å vente, men ser egentlig litt for meg at de kler hunder med kraftig hals bedre enn litt "slankere" hunder. Tenker liksom at de ser bedre ut når de er brede i forhold til hva de gjør når de er smalere, om dere skjønner?

Skrevet
Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Vet jo at det er greit å vente, men ser egentlig litt for meg at de kler hunder med kraftig hals bedre enn litt "slankere" hunder. Tenker liksom at de ser bedre ut når de er brede i forhold til hva de gjør når de er smalere, om dere skjønner?

Tja det er jo smak og behag. Men om du får laget en smalere så vil det vel passe en slankere hals. Dem lager vel alle størrelser.
Skrevet

Jeg har lignende halsbånd fra vibri ene er på 4 cm som jeg ikke bruker da synes det er for bredt. Det jeg bruker er på 2.5 cm som jeg synes er en fin bredde til frøkena her.

Skrevet

Amiga var jo enda mindre enn en aussie og hun hadde 2,5 cm bånd mener jeg (har det i en skuff), Doffen er jo mye større og tenkte kanskje å ha 4 cm på. Han kler fint brede bånd. Har prøvd et fra CM design som en venninne har og han passet fint i det.

  • Like 1
Skrevet
Jeg har lignende halsbånd fra vibri ene er på 4 cm som jeg ikke bruker da synes det er for bredt. Det jeg bruker er på 2.5 cm som jeg synes er en fin bredde til frøkena her.

Nettopp! Tenkte liksom at det raskt blir litt i det bredeste laget, og tenker at de halsbåndene kanskje ser best ut når de har litt bredde på seg?

Skrevet

Bredden synes ikke jeg er noe problem, men dessverre ser jeg ikke vitsen i å legge så mye penger i noe som aldri synes (om det ikke henger på veggen)

Lyst på brodert bånd til alle mine, men da må de barberes først - :lol: og de har jo ikke engang så mye pels som mange show aussier har.

  • Like 1
Skrevet

Neida de trenger ikke være så brede for være kjempe fine altså! Synes mitt er perfekt jeg er jo bredere enn en godel "vanlige" halsbånd også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...