Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg liker designet på halsbåndene og synes at de er utrolig fine, men jeg ser for meg at de ikke er fullt så fine om de ikke er relativt brede. Svigers har ei Bordeaux-tispe som de har et slikt halsbånd til, og det er "berre lækkert", men nå har jo jeg ei Aussie-tispe (20 uker nå, men hun blir jo eldre) og jeg ser for meg at det raskt blir litt vel bredt på en aussie? Har noen bilder eller lignende som viser sånn ca hvordan det ville ha blitt?

Eventuelt andre fine alternativer til halsbånd/bånd, og farger som ville ha passet godt til min vesle blacktri tispe :)

Her er link til hennes side, om det skulle vært slik at dere trengte et ca bilde av henne :)

http://hundesonen.no/forum/topic/66459-chiljas-wagtail-lily-aka-nagini-australian-shepherd/

Og her er link til en CM Design annonse:

http://www.finn.no/finn/torget/tilsalgs/annonse?finnkode=32624148&kwUnica=

Skrevet

Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Skrevet
Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Vet jo at det er greit å vente, men ser egentlig litt for meg at de kler hunder med kraftig hals bedre enn litt "slankere" hunder. Tenker liksom at de ser bedre ut når de er brede i forhold til hva de gjør når de er smalere, om dere skjønner?

Skrevet
Det er jo bare å bestille den bredden du ønsker :) Dem er også ofte å se på utstillinger med sitt eget stand så da kan du jo stikke innom å se de forskjellige breddene på hunden.

Men et lite tips er å vente til hunden din er fullvoksen, så slipper du å bytte det ut flere ganger.

Vet jo at det er greit å vente, men ser egentlig litt for meg at de kler hunder med kraftig hals bedre enn litt "slankere" hunder. Tenker liksom at de ser bedre ut når de er brede i forhold til hva de gjør når de er smalere, om dere skjønner?

Tja det er jo smak og behag. Men om du får laget en smalere så vil det vel passe en slankere hals. Dem lager vel alle størrelser.
Skrevet

Jeg har lignende halsbånd fra vibri ene er på 4 cm som jeg ikke bruker da synes det er for bredt. Det jeg bruker er på 2.5 cm som jeg synes er en fin bredde til frøkena her.

Skrevet

Amiga var jo enda mindre enn en aussie og hun hadde 2,5 cm bånd mener jeg (har det i en skuff), Doffen er jo mye større og tenkte kanskje å ha 4 cm på. Han kler fint brede bånd. Har prøvd et fra CM design som en venninne har og han passet fint i det.

  • Like 1
Skrevet
Jeg har lignende halsbånd fra vibri ene er på 4 cm som jeg ikke bruker da synes det er for bredt. Det jeg bruker er på 2.5 cm som jeg synes er en fin bredde til frøkena her.

Nettopp! Tenkte liksom at det raskt blir litt i det bredeste laget, og tenker at de halsbåndene kanskje ser best ut når de har litt bredde på seg?

Skrevet

Bredden synes ikke jeg er noe problem, men dessverre ser jeg ikke vitsen i å legge så mye penger i noe som aldri synes (om det ikke henger på veggen)

Lyst på brodert bånd til alle mine, men da må de barberes først - :lol: og de har jo ikke engang så mye pels som mange show aussier har.

  • Like 1
Skrevet

Neida de trenger ikke være så brede for være kjempe fine altså! Synes mitt er perfekt jeg er jo bredere enn en godel "vanlige" halsbånd også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...