Gå til innhold
Hundesonen.no

Ølen 09. og 10. februar


Mollymor
 Share

Recommended Posts

Tror ikke det er en tråd for denne utstillingen ennå.

Nico ble EXC, 1JKK. Dommeren var streng og ingen fikk ck i dag.

Nico1jkk2_zps25688ff4.jpg

Jezzy ble BIR valp (dommeren kom bort til meg etter at rasen var ferdig og sa at Jezzy var den beste Boston der i dag!)

JezzyBIRvalp9_zpscf14e2e5.jpg

og - som ikke det var nok?

BIG 4! :-D :-D

JezzyGroup4_zps48a06165.jpg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye!

Her stilte man, etter mye frem og tilbake, en relativt avpelset Jolie for Kitty Sjong. Og det at dommeren går bort til hunden din, plukker den på ryggen, ler hjertelig og spør "hva er det der er skjedd her?" er forøvrig *ikke* et godt tegn :lol:

Resultatet ble en kritikk (som ellers var riktig fin) hvor pelsen ble nevnt tre ganger, og karrierens andre blåsløyfe. Jeg fniser vel litt fremdeles, og har nå lært at selv om ryktet på forhånd sa at hun ikke var så opptatt av pels så stemmer ikke dette nødvendigvis på små jolleboller - så note to self: Neste gang holder man belgerbarnet hjemme for akkurat denne dommeren når pelsen ikke er helt utvokst :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spesial på lørdagen:

485202_331781946942043_161691585_n.jpg

Dette bildet kaller jeg "Ace ble BIS-unghund selv om han står som en dust her" dommeren er skeptisk og tenker, HVEM satte opp den hunden her :lol:

Forøvrig ble han 1 ukk, ck sånn offisielt (og BIR + BIS unghund uoff :) )

379344_331783070275264_1394762020_n.jpg

Aris BIR-veteran på sin første uts. som veteran. Han står også som en dust :lol: Hos NRK avd Bergen plasserer de ikke veteranene, men velger kun èn vinner - så i finalen ble vi uplassert. Han ble også 4.beste hannhund.

På søndagen i Ølen ble resultatene akkurat identiske (minus de uoff unghund konk). Vi valgte å droppe BIS-veteran finalen da vi kunne være hjemme på østlandet til samme tid som den foregikk.

Gratulerer til alle som har gjort det bra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde med meg en veteran tispen som gik ut med en flat blå og takk for i dag. En tispe i åpenklasse som var fullstendig nedrøyta som fikk det samme som veteranen. Så stilte jeg Yuki(søsteren til Santos til Shasha & Kiara) og hun ble 2 beste tispe med ck og sitt første cert :bananas: bare slått av en champion tispe vel og merke :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...