Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Drar opp denne litt igjen. Gira har fått påvist allergi mot pollen og midd. Hun klør en del og får mye utslett, og ofte ørebetennelse. Har hørt om allergivaksinen, men usikker på om det er noen vits i å det hele tatt prøve? Dere som har prøvd, har dere merket noe bedring i lengden? Hun er jo bare 9måneder, har det noe å si for evt vaksine? Og hvor dyrt er en slik vaksine, hvor ofte må de vaksineres? (Gjør man det selv?)

Jeg ville ikke startet med vaksine nå. Hun bør ha passert 12 månder før de lager en vaksine til henne (bassert på blodprøver tatt etter hun er 12 månder). Noomis søster startet på vaksine i den alderen og har hatt mye mindre effekt av den enn Noomi har.

Noomi har stor effekt av vaksinen. Hun er ikke kløfri, men hun klør betraktelig mindre. I starten setter man sprøyter ganske tett mens man går opp på dosen til man kommer på full dose (som er 1 ml), og intervallene økes mer og mer. Nå er det ca en gang i månden Noomi får sprøyte. Du kan gjøre det hos veterinær også, men det enkleste er jo å lære å sette det selv (supertynn nål, lett å sette).

Skrevet

Klarer ikke å quote på telefon. Men da venter vi nok en stund til før jeg evt vurderer det. Blir jo i tillegg masse penger, og hun er ikke forsikret :/

Plagene er ikke SÅ gale hos henne heller, men spesielt ørebetennelsene plager henne en del. (Om man holder noe tørkepapir i hånda nå så løper hun og gjemmer seg fordi hun tror vi skal dryppe ørene. Ene gangen hun hadde det hadde hun mye feber og hun orket såvidt å løfte hodet).

Godt å høre at det gir god effekt da, så vet jeg hvilke alternativer vi har etterhvert.

Skrevet

Klarer ikke å quote på telefon. Men da venter vi nok en stund til før jeg evt vurderer det. Blir jo i tillegg masse penger, og hun er ikke forsikret :/

Plagene er ikke SÅ gale hos henne heller, men spesielt ørebetennelsene plager henne en del. (Om man holder noe tørkepapir i hånda nå så løper hun og gjemmer seg fordi hun tror vi skal dryppe ørene. Ene gangen hun hadde det hadde hun mye feber og hun orket såvidt å løfte hodet).

Godt å høre at det gir god effekt da, så vet jeg hvilke alternativer vi har etterhvert.

Om hun har mye ørebetennelser er det mye mulig hun regerer på noe i maten sin også, det er typisk med øreproblemer da...

Skrevet

Middallergi er den du kan gjøre mest for selv. Pollen vet jeg ikke så mye om, siden Noomi ikke er allergisk mot pollen (har liksom satt meg mest inn i midden). Nå aner jeg ikke hva du har gjort av tiltak hjemme, men om du trenger tips, så si i fra. :)

Skrevet

Foreløpig har de vel ikke gjort noe særlig tiltak hjemme, utenom at hun ikke får sove i senge mer. Jeg bor ikke der nå, hun bor foreløpig hos foreldrene mine. Mamma skulle innom dyrlegen og snakke litt med han, og vi skulle prøve en "avmiddingskur" (som jeg forøvrig ikke vet hva er). Hun går på vom og hundemat for tiden, så maten blir jo fryst.

Men kom gjerne med tips, så skal jeg viderebringe det!

Skrevet

Min første hund hadde furunkolose, og han fikk vaksine. Dette er ganske mange år siden nå, og det har sikkert vært endringer i vaksinen siden da, men jeg tenkte jeg skulle svare siden folk etterlyser historier fra folk som har opplevd dette med egen hund.

Vår hund fikk ikke full kur. Han fikk en allergisk reaksjon etter en ukes tid, og da satte min mor foten ned og sa at han aldri skulle få flere av de sprøytene. Vi tenkte det var synd det ikke fungerte for han, men hunden ble faktisk nesten helt bra etter det. Hver vår og høst ble han litt rosa og sår mellom tærne i et par uker, men ellers var han helt frisk.

Han fikk vaksinen da han var 2-3 år gammel, og han levde til han ble nærmere 12.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...