Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger en gul hurtta lifeguard vest i størrelse xs. Vesten er pent brukt. Den har noe misfarging foran på lommene etter godbiter, men ellers har den ingen skader. Den er nyvasket og den misfargingen gikk nesten helt bort i vask. Mulig den forsvinner helt om man bruker vanish eller lignende. Nypris (canis.no) 719,- selges 350,-

post-4946-0-72453900-1359988121_thumb.jp

post-4946-0-53405300-1359988234_thumb.jp

post-4946-0-17558100-1359988287_thumb.jp

post-4946-0-52829900-1359988334_thumb.jp

post-4946-0-24178400-1359988382_thumb.jp

Selger også en arrak outdoor field practice treningsvest. Denne vesten er lite brukt. Den har et lite merke foran etter refleks, men det kommer vekk i vask. Kan vaske vesten før den blir solgt. Størrelse XS Nypris 690,- selges 400,-

post-4946-0-41305300-1359988570_thumb.jp

post-4946-0-08251800-1359988631_thumb.jp

post-4946-0-42815900-1359988665_thumb.jp

Begge vestene kan sendes mot at kjøper betaler porto.

post-4946-0-25937100-1359988718_thumb.jp

Skrevet

Hvor stort/lite er egentlig xs? Har akkurat innsett at jeg burde ha en treningsvest... Er interessert i arrak'en, men er stygt redd den er for liten.

Skrevet

Hmm... Ingen av disse vestene er sånn kjempestore i størrelsen som mange treningsvester er. Så kanskje arraken tilsvarer en small eller str 36 ca..

Skrevet

Min erfaring er at arrak er store i str. Jeg har en litt annen type men barnestr. Jeg har andre jakker i xs og de er store. Så man kan trygt kjøpe xs om man vil ha den utenpå ting. Jeg er en 36 :)

Skrevet

Vel.. jeg bruker vanligvis small og 36. Jeg får den utenpå en passe tykk jakke, du kan evt ha den åpen. Hurttavesten på jeg utenpå boblejakke. De er større enn damestørrelse, så kan vel si det er en xs i unisex/herre størrelse da.

Skrevet

Hm. Jeg føler liksom at det blir litt voldsomt å skaffe meg en helt ny treningsvest siden jeg tross alt ikke egentlig trener hund, bare for gøy og hverdagslydighet og sånn. Men hvis den er BRUKT derimot, så må det vel være greit... :lol:

Mente du at Hurtta-vesten eller Arrak-vesten er størst? Er det lommer på ryggen på begge vestene?

Skrevet

Ja, lommer på ryggen på begge vestene. Hurtta vesten har sånn strikk nederst, så den blir litt strammere der, men hvis du vil kan jeg ta på meg den tykkeste boblejakken jeg har og ta de på utenpå og ta bilde så du får se litt hvordan de er i størrelsen? :P

Skrevet

Beklager dårlig kvalitet på bildene, jeg måtte zoooooome inn litt, og da ble det ikke så klare bilder, men du får et inntrykk av hvordan det er.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...