Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har et rom til leie til sommeren (Oslo)?


Sunnivamb
 Share

Recommended Posts

Hei sonenmedlemmer!

Jeg er ei jente på snart 20 som kommer fra Sunnmøre. Skal flytte til Oslo til sommeren og starte på studier til høsten, enten årsstudium i psykologi eller lærerstudier. I tillegg har jeg planer om å få meg deltidsjobb.

Grunnen til at jeg er ute med annonse så tidlig er at jeg skal ut å reise april tom. juni, og har litt lyst å ha starta letingen til jeg skal ut på tur!

Som person er jeg utadvendt, positiv, engasjert og ansvarsfull. Er utrolig glad i alle slags dyr, og vi har hund selv hjemme. Selv har jeg ikke med meg dyr og har heller ikke tenkt å skaffe meg noe med det første. Jeg er derfor veldig villig til å hjelpe til med lufting og pass av hund eller andre dyr.

Alt av interesse, men ideellt sett vil jeg bo sentralt og med noen på min egen alder (19-25). Maks leie er 5000, og jeg trenger et soverom med plass til 1.40seng og skrivepult som minstemål.

Om du skal leie ut noe til sommeren/høsten så må du gjerne ta kontakt med meg! Enten her på hundesonen, på mail: [email protected] eller på telefon: 90077128

:jump:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har gjort det, men synes de er litt ukoselige mange av de. Små og sykehuspreg, hehe. Så har egentlig mest lyst å leie privat!

Joda, men det er veldig ålreit allikevel altså. Jeg har bodd på to forskjellige studenthybler i Oslo (+ en her på Ås), og klarte å få det temmelig hjemmekoselig til tross for linoleumsgulv og kjipe vegger. ;) Jeg skjønner jo at du kan ha mest lyst til å bo privat, men det er greit å ha søkt i alle fall. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har gjort det, men synes de er litt ukoselige mange av de. Små og sykehuspreg, hehe. Så har egentlig mest lyst å leie privat!

Jeg ville ikke vært kresen i første omgang, det kan du heller være når du først har et sted å bo her. :) Da er det lettere å komme i kontakt med folk som kanskje kjenner noen som kjenner noen osv.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville ikke vært kresen i første omgang, det kan du heller være når du først har et sted å bo her. :) Da er det lettere å komme i kontakt med folk som kanskje kjenner noen som kjenner noen osv.

Neida, er jo ikke kresen. Men jeg hører forskjellige steder, både med venner av meg, har søkt studentbolig og hører også på hundesonen om noen vil. Samtidig sjekker jeg innom steder som finn og hybel.no også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er enig med deg, ville heller leid privat dersom du klarer å få det, nå er du jo tidlig ute, så det burde gå i boks, lykke til :)

Takk for det! Synes det er de private leilighetene som ser best ut, pluss at da kan man få litt mere av den hjemmefølelsen og for håpentligvis gode kollektiv-vennskap :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det! Synes det er de private leilighetene som ser best ut, pluss at da kan man få litt mere av den hjemmefølelsen og for håpentligvis gode kollektiv-vennskap :)

Så lenge du er heldig og finner deg et godt kollektiv å bo i, der har du også tid til å lete litt når du er såpass tidlig ute.

Jeg syntes det var helt topp og bo i egen (leid) leilighet, jeg ville ha mer hjemmefølelse og litt bedre plass, men så var jeg utrolig heldig da jeg flyttet for meg selv, for 16år siden (er 37år nå :| ), og fikk en leilighet på 65kvm til 4500kr, som lå sentralt osv (den var helt topp og jeg bodde der i 7år).

Anbefaler deg å dra til de områdene du ønsker å bo og sette opp lapp i butikkene i nærheten, jeg har alltid fått leiligheter på den måten, ofte får man billige og fine leiligheter på denne måten, bare et lite tips ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare et tips, om ikke du har funnet noe innen sommeren kan du jo prøve deg på å få leie billig hos noen som allerede er student ? De fleste er jo glad for å få dekket inn noe av husleien de uansett må betale mens de ikke bor der :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Få ut annonse på finn.no! Det er utrolig mange på det private leiemarkedet som sitter og leser gjennom der, og mange av de er veldig positive til hund.

Har hatt to annonser der selv, og fikk veldig mange tilbud på kort tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du bestemmer deg for kollektiv, HUSK å ha egen kontrakt og insistér på å betale husleie direkte til huseier (og ikke at én i kollektivet får inn fra kollektivet og betaler videre til huseier)! Hilsen hun som ble kastet ut av leilighet fordi han som hadde ansvar for å betale husleie videre til huseier begynte med heroin (!) og brukte tre måneders felles husleie for seks personer på dop :|

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...