Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er drittlei av hunder som ødelegger sengene sine *se stygt på Rio og Tesh*

Tesh får ikke ligge i sofaen når vi sitter der, og etter veldig mange ødelagte senger så får hun faktisk ikke flere. Så nå ligger hun på teppet og hater det intenst tror jeg :P

Flere har tipset meg om Kuranda Hundesenger http://www.hundogfritid.com/kuranda-hundesenger og jeg vurderer det sterkt (hun som driver denne nettbutikken bor rett borti "gata" så jeg slipper frakt osv.

Det er tyggesikkert bla bla. MEN er de gode å ligge i? Det blir jo wetbed eller noe oppå, men er de greie for en stor tung hund? :)

Skrevet

Har ei venninne med irsk ulvehundvalp som kjøpte slik seng, de er iallefall kjempefornøyde :)

Skrevet

Hadde en gang i tiden en slik seng til hundene, men gav den bort etter å ha hatt den i hus i halvannet år fordi ingen av hundene som bodde hos meg eller de som var på besøk syntes noe om å ligge i den. Valpene fant den veldig moro da, den fungerte nemlig utmerket for dem å leke med (over, under, på osv).

Skrevet

Vi hadde noe liknende da jeg var liten, hunden lå litt i den, men mest meg (gjemte meg under bordet og oppi sengen for å sove...har og hadde sinnsykt sove hjerte), jeg syntes den var god ;)

Hundene derimot lå heller i en seng hvor de har "kontakt med gulvet"

Skrevet

Oppdretteren min sverger til denne typen. Hun har stort sett Biabädd, men har kjøpt et par slike som hundene tydeligvis heller vil ligge i en Biabädd :) Men hundene hennes liker også generelt å sove/sitte/stå på opphøyde plasser.

Skrevet

Chico hadde sånn i Mexico, ypperlig når han ville kjøle seg litt. Men i Norge har den blitt lite brukt, og er nå helt pakket bort (med et knukket bein om jeg ikke husker feil).

Skrevet

Kommer jo veldig an på hva hun liker fra før? Fanta hadde elsket den sengen, hun ville alltid ligge relativt hardt. Monti derimot hadde elsket å være prinsessen på erten og skal ha det så mykt som mulig.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...