Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Henter meg en liten scæfertispe om 20 timer(!) og har nå det meste på stell, men det jeg mangler er å velge et sted for forsikring.

Har søkt litt på forumet, men ikke kommet frem til så mye lurt.

Noen som har konkrete tips og erfaringer med selskap?

Har sjekket ut og fått pris hos følgende:

Dnb: 2250,- året for 30000 i vet. Og 12500 ved tap

If; 6643,- året for 30000 i vet og 12000 ved tap

Agria: 2722 pluss nkk-rabatt i året for 30000 i vet. Og 0,- ved tap (15% + 1300 i egenandel)

Gjensidige: 4313,- for sin hund pluss tidligere, dekker 30000 vet. 12000 ved tap, 4000 medisiner, 5000 rehab. Venter på nytt tilbud fra dem på "vanlig" forsikring

Skrevet (endret)

Jeg har begge mine forsikret i Agria, og det var ikke noe problematisk med direkteoppgjør når vi var hos veterinæren med Kiwi på julaften, eller når jeg nettopp var hos veterinæren med Minion.

Har til nå egentlig bare positiv erfaring med Agria, selv om det har vært surt at de ikke dekker HD når en av foreldrene hadde C hofter (senere D hofter), eller hvis du forsikrer etter 4 mnd, men det er jo forståelig. Men fortsatt kjipt.
De dekket undersøkelsen som kom fram til HD diagnosen på Khal da, og avliving.

Så det er min erfaring med de, har ikke noe tips da.

Brukte Gjensidige på Diego for mange år siden, og har egentlig ingenting negativt å si om de, men de har blitt så dyre i forhold til Agria nå.

Edit: Jeg betaler vel ca 4800 +- kr i året for begge to. Da har jeg Liv 13000 kr på Minion, 12000 kr på Kiwi, og 1400 kr + 10% på begge to. 30 000 kr veterinær. Også har jeg spesial på Minion..

Endret av Taz
Skrevet

YAY for håvard :D:banana:

Jeg har overhodet ikke noe med dette valpekjøpet å gjøre :aww::whistle:

Jeg har Agria men som jeg sa til deg vil jeg bytte til Gjensidige etter mye rot med Agria.

Skrevet

Det viktigste synes jeg når før man tegner ny forsikring er å lese vilkårene NØYE og se på litt mer enn bare prisen...

Alt for mange som tror de har en supergod forsikring som oppdager et de ikke har dekning for divesre ting, som kanskje andre selskap dekker.

Alle selskap har fornøyde og missfornøyde kunder...

Vi hadde IF før, og var i og for seg fornøyd, men da dekket de kun opptil 9000 kr årlig i veterinær, noe som er småpenger om uhellet er ute.

Har kjempegod erfaring med Gjensidige på hesteforsikring, men da jeg satte Gjensidige opp imot Agria med omtrent samme dekningsområder, så vant Agria overlegent på pris.

Har hatt Agria i noen år nå, hatt en del stort og smått på ene av mine fire hunder.

Aldri noe problem med utbetalinga, og etter at jeg bytta veterinær, og har direkte oppgjør, så er det ikke så farlig at de nok har lengre behandlingstid enn Gjensidige.

3 av mine 4 hunder koster ca 2100 kr pr år for utvidet liv og utvidet veterinær + medisin og rehab.

Da har de en verdi på 12 000 kr pr stk.

Sistemann har en verdi på 20 000 kr, og er en rase med mer sykdom, så han koster for samme dekning like over 3300 kr årlig.

Skrevet

Jeg har ikke så mye erfaring da jeg aldrig har hatt behov for og bruke forsikring, men jeg har hørt utrolig mye dritt om agria av venner og kjente. Det går ofte på at de ikke vil betale og eier ender opp med og sitte der med store utlegg selv og da er litt av poenget med forsikring borte..

Gjensidige har jeg hørt mye bra om, men de er som regel litt dyrere, men det er jo værdt det om de faktisk fungerer. En tusenlapp ekstra i året er mye bedre enn og plutselig sitte der med en regning på 10000 som man må betale selv.

Dnb ser jo ut til og ha den beste prisen utfra lista de, men jeg vet ikke så mye om hvordan de er eller hva som ligger i den pakken.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Og egenandelen på de andre forsikringene,. greit å få med seg?

Jeg sa opp Agria i fjor da de skrudde opp premien på schäferhund godt over 50% sånn uten videre over natta, fortsetter de sånn blir det ihvertfall dyrt. Byttet til Tryg da jeg også fast egenandel.

Skrevet

Når det gjelder forsikringer kan det jo lønne seg økonomisk å ha mange forsikringer samlet på et sted. Så om man allerede har 3-4 forsikringer i Gjensidige kan det sikkert lønne seg å ha hundeforsikringen der også.

Vi har Gjensidige, men har ikke hatt bruk for det enda, så vet ikke hvordan det fungerer sånn i praksis. Men det er ikke så dyrt i året for oss. Men kanskje litt avhengig av hvilken rase man har da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...