Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sikkert dyr? Hehe, synes jeg ser nøyaktig slike jakker over alt. :) Synd hun ikke har svart på spm. i bloggen da det er flere som har lurt på det samme, ser jeg.

Skrevet
Sikkert dyr? Hehe, synes jeg ser nøyaktig slike jakker over alt. :) Synd hun ikke har svart på spm. i bloggen da det er flere som har lurt på det samme, ser jeg.

Ja, den er sikkert ikke superbillig. Har ikke lagt merke til slike jakker her, men kan jo hende i andre farger...

Skrevet
Ligner litt på Parajumpers jacket. Finnes i flere modeller og er svindyre, svinvarme og svintøffe :P

Parajumpers er da ikke svinvarm til å være svindyr syns jeg da, og ikke er de svintøffe heller med pels men den diskusjonen kan man jo ta ett annet sted :P Jeg skjønner ikke hvorfor man vil legge 7000-8000 i en halvvarm byjakke, når man kan legge samme sum i en skikkelig jakke som faktisk varmer. Dette var off-topic, men jeg tror forresten ikke det er parajumpersen den du har avbildet, for de er ikke fult så glinsende og har pels på seg :P

Skrevet

Er ikke parajumpers tykkere? Denne ser ikke så tykk ut, synes jeg. At hun ikke bare kan svare i bloggen sin hva det er slags jakke!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...