Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har muligheten til og vil stille Collie kort og lang i Expo?


Recommended Posts

Skrevet

Det er en liten sjans for at jeg må til Sverige for å parre den ene tispen vår neste helg, og har påmeldt en langhår voksen og en korthår valp på lørdagen og bare valpen på søndagen. Kjipt å tape så mye i påmeldingsavgift :)

På lørdagen er valpen nr 18 inn i ringen, ring 7. Hun er veldig enkel og grei å ha med å gjøre, lett å stille opp og står stødig. Kan også fristilles om handler er klar over kroppspråket sitt :) Eneste valp i rasen, så forhåpentligvis blir det gruppebedømning også.

Den voksne er nr 26 inn ringen, også ring 7. Lite pelstell da jeg gjør det meste på forhånd, bare å børste opp haser og fluffe litt. Hun er nettopp ferdig med løpetid, og har under løpetid vært en veldig myk sjel og litt "daff" så hun trenger en myk hånd :) Responderer best på masse ros, og ingen nøkking i båndet, overhodet. Veldig enkel å stille opp, glad i godbit.

På søndagen er det bare valpen, som er igjen alene i rasen og er nr 54 (!) inn i ringen, ring 6. Forhåpentligvis også gruppe denne dagen også :)

Skrevet

Jeg blir hjemme hvis det er den helgen du reiser, så om du vil la meg så kunne det vært morro å prøve. Om du derimot vil ha noen som vet hva de driver med, vennligst vent på svar :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...