Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ENDELIG har vi startet prosjektet med stooort vaskerom/bad/hunderom i kjelleren her. Det er bare ca 2 år på etterskudd pga kjepper i hjulene tidligere.

Tanken er.... Et pr nå uinnredet rom i kjelleren på ca 20 kvm. Inn her skal vi ha do, vaskemaskin/tørketrommel, benkerad og en dusj som kan kombineres som menneskedusj /hundedusj.

Er det noe jeg BØR tenke på her?

Det er vel i all hovedsak denne dusjsonen jeg er litt usikker på. Tanken var først å mure opp en høyde i kortenden i dusjen der jeg kan ha hundene stående oppå når de bades. Bør jeg evnt ha en ekstra kant her og eget sluk på denne "plattingen"?
Eller er det tull å mure opp, og heller gå for å sitte på gulvet da jeg bader hunder? Det er det jeg har gjort hittil, inne i det lille dusjkabinettet vårt :P LIker egentlig best å jobbe sittende :P (får fort vondt i ryggen).

Hvor stort bør jeg ha dette?

Bør jeg ha en todelt dusjsone? en for hunder og en for mennesker? Slik at man feks går inn på midten, og hver sone til høyre/venstre? (dette er et forslag snekkern vår kom med, jeg syns det er bortkastet med dobbelt opp)

Har dere noen tips? Noen bilder? Tanker?

Skrevet

Jeg ville ikke murt opp en platting, jeg hadde heller kjøpt hundebadekar eller snekra sammen et bord/benk som kan taes inn/ut av dusjen. Jeg ville vurdert en ekstra rist nede i sluket til å fange opp hundehår, det kommer litt an på hvor dypt sluk dere kan/må lage.

Todelt er bare ekstra jobb og utgifter.

Skrevet

Hadde det vært en ide å kanskje murt opp en stor vask (spørs jo hvor stor hund du har), men kanskje noe som ligner dette:

modern-laundry-room.jpg

Da kan du jo finne ut hvor høy du vil ha den i forhold til hva som er behagelig arbeidshøyde for ryggen :)

Eller så går det jo an å kjøpe et slikt stort badekar som de har i hundesalonger:

Wash%20station.jpg

Eller så kan du google "dog bathing station", da finner du hvertfall noen forskjellige ideer ;)

Men hvis jeg noen gang får mulighet til å lage et kombinert vaskerom og stellestasjon til hunden, så ville jeg ha murt opp et badekar i passende størrelse og i god arbeidshøyde for meg. Også hatt en del hyller/skap for å oppbevare ting i. Tenker også det er lurt å ha en benk/stellebord der det er ålreit å tørke, børste, føne, klippe klør osv.

Si ifra hva det blir til da ;) Og du er heldig som har mulighet til dette :D

Skrevet

Hmmm, uansett så blir dette i kombinasjon med vår egen dusj. For selv om jeg kanskje egentlig ikke har planer om å bli våt om jeg må spyle av hundene, så ender det opp med at jeg blir gjennomvåt, og da er det like greit å bare hoppe i det med det samme :P

Å kjøpe en sånn "stasjon" som de proffe bruker hadde vært noe, men da kan jeg bare gi f i å lage vaskerom! Aner du hvor dyrt sånn er eller??? :P
Jeg siklet på et sånn bord/vask som vi har på klinikken, og det var så dyrt at jeg rett og slett har fortrengt prisen. Men mener vi snakker oppunder 30.lapper..

Så det blir et eksternt bord (vanlig undersøkelsesbord) som skal stå et annet sted på vaskerommet som blir til føning, pelsstell osv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...