Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sukk, jeg syns det å lage hjemmeside er så utrolig vanskelig. Spesielt når min sambo er svært lite

kritisk :|

Nå har jeg laget flere og ikke vært spesielt fornøyd med resultatene. Det har alltid manglet et eller annet

fra min side, eller rett å slett funksjonene til hjemmesiden som har vært litt dårlige (Med denne siden sliter jeg litt med oppsettet på bildene, under "våre hunder" syns jeg selv. Men mulig jeg bare er kresen :lol:

Uansett; Hva er din mening om siden? Ris ros, og tips taes i mot med stor takk! :)

http://whippets.dinstudio.no/news_1.html

(Domenenavnet forandres når vi har godkjent kennelnavn) :)

Skrevet

Vet ikke om det er min oppløsning, men forside bildet øverst er litt dradd, hvis du skjønner. Syns egentlig det er litt stort og dominerende.Kunne likt å sett en tekst øverst, feks Velkommen - kennel xxxx - vår side eller noe slikt. Så skulle jeg likt å sett en bedre balanse mellom de innleggene til høyre og den delen i midten( på forsiden) . Nå er det lite i midten og mye nedover langs den ene siden.

Ser også at noen sider er sidestillt og noen sider er midtstillt.

Og så syns jeg at "våre hunder" fanen burde vært lengere frem i rekken. :) Og mer info om hundene er kjekt.

Ser bra ut. Mye potensiale :)

Skrevet
Ser også at noen sider er sidestillt og noen sider er midtstillt.

Å, det har du helt rett i!

Jeg har fiksa midtstilling på sidene som var sidestilt og som var enkle å fikse nå i farta.

Begynner ikke å forandre på resten før det kommer flere innspill, så slipper folk å stikke innom ei halvferdig side :)

Bildet øverst hos meg er ikke dradd, men det kan være oppløsninga si feil ja.

Skrevet

Enig ang det bildet, det ser dratt ut. Og ellers så synes jeg bildet under "om oss" var litt dominerende. Her er det i alle fall sånn at ALT jeg ser når jeg åpner siden er bildet - så må jeg bla for å se begynnelsen på teksten. Mulig det er helt greit det, jeg synes det blir litt voldsomt. :) Ellers blir jeg alltid glad når jeg ser så ryddige hjemmesider det er lett å navigere i. :)

Skrevet

Jeg forandra bildet øverst nå, ble det bedre? Så bedre ut hos meg iallefall, og ikke "dradd ut".

Skal prøve å fjerne ei linje slik at alle kommer etter hverandre :)

Tusen takk for svar!

Skrevet
Jeg forandra bildet øverst nå, ble det bedre? Så bedre ut hos meg iallefall, og ikke "dradd ut".

Skal prøve å fjerne ei linje slik at alle kommer etter hverandre :)

Tusen takk for svar!

Ja, nå ser det riktig ut i mine øyne. :)

Skrevet

Så bra :)

Forsiden i seg selv er jeg helt blank på, men må vel finne på noe etterhvert. Tips?

Med det oppsettet som er nå må jeg eventuelt forandre designet (menyen og bildet øverst) for å kunne gjøre noe særlig av forsida. Den går ikke ann å gjøre "kortere" enn det den allerede er. Savner den :ermm:

Forøvrig minner jeg meg selv på å aldri lage hjemmeside engang til :D

Skrevet

Savner å vite om hundene på "våre hunder" er tisper eller hanner...

Ellers synes jeg det så fint ut, og vet hvor frustrerende og vanskelig det er å lage nettside. Har nettopp laget en selv. :ahappy:

Skrevet
Savner å vite om hundene på "våre hunder" er tisper eller hanner...

Sånn bortsett fra daglignavna tenker du på?

Skal se hva jeg klarer å få til her, det var nok lurt i tillegg til at jeg har navnene på dem også :)

Skrevet

Synes den var fin :) Enkelt oppsett og farger som gjør det enkelt og behagelig å lese.

Enig i at den spalten på siden på forsiden blir litt lang, mulig å dele opp og ha reklamen på en side og nyhetene på en annen? evt i to spalter under kull-bildet?

Skrevet (endret)

Jeg ville hatt et noe mer kontrastfylt bilde øverst. Det er et veldig fint bilde, men ikke et blikk-fangende ett for meg. Fått mørkned bakgrunnen (på bildet) litt, for å få frem hunden, det tror jeg ville gjort seg.

Skulle også gjerne likt å ha en knapp jeg kunne bla gjennom kullet med, altså en knapp som tar meg fra "Amira" til "Luna" og videre derfra til "Bianca" osv.

Jeg ville også gjerne hatt et lite hint på "Våre hunder" som sa noe om hannhund/tispe.

Edit: Kontaktinfo ville jeg også lagt tydeligere.

:)

Endret av Jankaa
Skrevet

Takker for tilbakemeldinger :)


Nå har jeg fått lagd ei side til som det står "Kontakt" på, og klarte å beholde den på ei linje istedenfor at den

falt under å lagde ei ny.

Jeg fjernet også reklamen for de forskjellige forpridusentene og Norsk Myndeklubb, så skal jeg se på muligheten med å få lagt dem en annen plass. Annet bilde/logo øverst kommer når kennelnavnet er godkjent. :)

Har også gjort det mer tydelig med kjønn under "våre hunder", og det samme under kull-> A Kull :)

Tror det ble bedre?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...