Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva bruker sonisene og er dere fornøyd? Og hvor har dere eventuelt hatt gode eller dårlige opplevelser?

Jeg vil gjerne ha alt annet en Sector Alarm etter de presterte å ringe oss å si "Brannalarmen har gått av hjemme hos dere, men vi har ikke folk - kan dere reise å sjekke selv?" Pappa svarte at vi ikke kunne og at vi hadde hunder hjemme, men folk hadde de pokker meg ikke. Dessuten har jeg en gang kommet hjem og vært hjemme i 20 min før alarmen plutselig gikk av (pep ikke når jeg gikk inn, så slo den ikke av. Slo seg først ut når jeg byttet etasje etter å ha vandret rundt i den andre etasjen i 20min).

Så jeg velger meg nok neppe sector for å si det slik...........

Skrevet

For innbrudd så har jeg nesten 40kg bananas boxer som passer leiligheta når jeg er borte;) finnes ikke bedre alarm;)

for brann har vi sånn "seriekobletdirektevarslingtilbrannvesen"-greie!

Styret ville også vite hvor mange som bor i leiligheten, slik at brannvesenet kunne vite hva de skulle redde. Her spesifiserte de også at de ville vite hvor mange husdyr som eventuelt måtte reddes <3

Skrevet
Hvor bor du? Og hva bruker naboene dine?

Er dette sånn jeg ikke burde si siden alarmen tydeligvis har store svakheter? :lol:

Dette er mamma og pappa sitt hus (jeg kommer som sagt ikke til å bruke dette selskapet, blir kvalm hver gang jeg hører reklamen om trygt hjem med :P ) men huset ligger i Grenland, og flere naboer har samme selskap, og en del bruker Falck vet jeg.

Skrevet

Det du bør sjekke, er om det er noen som dominerer området veldig. Fler kunder, større sannsynlighet for at det er biler i umiddelbar nærhet. Falck selger bare alarmsystemer, så der er det greit å finne ut hvem som rykker for de.

Mange litt større byer har ofte små, lokale vaktselskap, som bare har et lite område av byen de dekker. Det er ting jeg hadde sjekket ut da, siden de ofte er i umiddelbar nærhet pga avstander. Ellers er ofte jo større selskap, jo fler ansatte på jobb rett og slett.

Men. Uansett hvem du velger, så vil det forekomme at ting ikke fungerer som det skal en eller annen gang. Alarmer er bare tekniske ting tross alt, som kan svikte. De som rykker ut kan stå fast på noe annet, som gjør at de ikke kan forlate stedet umiddelbart og menneskelige feil vil forekomme, siden det er mennesker som jobber der, og det er menneskelig å feile...

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Sjekk hvor nærme sentralen til selskapet du skal ha du blir boende. En anne ting som er viktig også dem må ha utstyr så du kan ha hund gående løs inne i huset.

Selskapene har en tendens til å love mer enn dem kan holde. Har ikke noe annet å anbefale enn det Nirm sa

Skrevet
Sjekk hvor nærme sentralen til selskapet du skal ha du blir boende. En anne ting som er viktig også dem må ha utstyr så du kan ha hund gående løs inne i huset.

Selskapene har en tendens til å love mer enn dem kan holde. Har ikke noe annet å anbefale enn det Nirm sa

Ja, det skal jeg ha i bakhodet,

Det du bør sjekke, er om det er noen som dominerer området veldig. Fler kunder, større sannsynlighet for at det er biler i umiddelbar nærhet. Falck selger bare alarmsystemer, så der er det greit å finne ut hvem som rykker for de.

Mange litt større byer har ofte små, lokale vaktselskap, som bare har et lite område av byen de dekker. Det er ting jeg hadde sjekket ut da, siden de ofte er i umiddelbar nærhet pga avstander. Ellers er ofte jo større selskap, jo fler ansatte på jobb rett og slett.

Men. Uansett hvem du velger, så vil det forekomme at ting ikke fungerer som det skal en eller annen gang. Alarmer er bare tekniske ting tross alt, som kan svikte. De som rykker ut kan stå fast på noe annet, som gjør at de ikke kan forlate stedet umiddelbart og menneskelige feil vil forekomme, siden det er mennesker som jobber der, og det er menneskelig å feile...

Joda, men å selge en alarm og si "Sorry brannalarmen gikk men vi har ikke folk?"

Da kan naboene ringe meg, gratis.

Ellers takk for gode tips, skal ha dem i bakhodet :)

Skrevet
Ja, det skal jeg ha i bakhodet,

Joda, men å selge en alarm og si "Sorry brannalarmen gikk men vi har ikke folk?"

Da kan naboene ringe meg, gratis.

Jeg har kranglet selv en del med Sector, så skjønner det. Jeg er ikke superfornøyd med de, men siden jeg er i bransjen selv, så er det lett å klage og påpeke alle feil og mangler de skal rette opp med en gang. :P Og da hører de litt mer på en synes jeg. Hadde jo G4S alarm før, men vi solgte jo alt til Sector, og da ble alarmen med over, siden jeg får den sædeles billig. :P

Men beste er da de som har direkteoverføring til brannvesenet, slik at man sender de. Jeg vet vi hadde det før, men er ikke sikker på hvem andre som har det.

Men snu på det. Om vekteren driver med gjennopplivning av en av dine foreldre. Ønsker du at vedkommende drar derifra før ambulanse kommer til stedet, eller at vaktselskapet prøvde å løse det på en annen måte? Man vet ikke alltid hvorfor ting tar tid når man bare er kunde tross alt. :)

Skrevet

Hadde forøvrig aldri stolt på disse sensorene som skal kunne ha hund samtidig i hus. Særlig om man har flere hunder, eller litt store hunder. Det er en del dyr som løser ut alarmer i løpet av et år. Mange selskaper selger ting litt ukritisk også, de vil jo ha salgene igjennom. De fleste starter pakkene er også veldig dårlige, så man må beregne å kjøpe fler sensorer. Særlig magnetkontakter til alle dører hadde jeg prioritert.

Det beste er å ha muligheten til å sette på forskjellige soner. Der en går kun på skallet, og som kan brukes når hunder er hjemme, eller når man sover. Da kan man bevege seg fritt innendørs. Samt en som setter på innvendig alarm, når ingen er hjemme.
Dersom man har to etasjer, er det mulig å få det slik at man kan kople på bare skall + nedre etasje, dersom man har soverommene og bad øverst. Så kan man bevege seg fritt oppe, men alarmen går om noen går inn nede (bare sørge for at hunder ikke går ned da).

Om man tenker innbrudd, er det veldig viktig mer merking av huset også. Alarm reduserer sjansen for innbrudd veldig. I tillegg til at man forebygger på andre områder. Som at man ikke har vinduer som er skjult av masse buskass i et mørkt hjørne. "Åpne opp" slike steder, og sett inn lys som tennes på ved bevegelse. Timere på lys og radio, slik at det er liv mens man er borte. Få folk til å ta inn posten, måke oppkjørselen vinterstid (og tråkke litt rundt i snøen), ikke levne helt tom søppelkasse, ikke rydde hagen totalt når man drar bort etc. Det er faktisk effektivt mot den normale tyven. Så kan man skru i enveisskruer på lister på vinduer, slik at man ikke kan fjerne hele ruter. Og man kan vel få omtrent alt man vil når det kommer til alarmer, bare man betaler godt nok. Så om jeg gifter meg skal jeg ha videoovervåket soverom med seismisk alarm på senga, slik at jeg kan finne ut om fruen i huset er utro. :aww:

De som virkelig vil inn, lar seg hverken stoppe av alarm eller en hund (nå er det en stund siden jeg har hørt om det sist, men jeg vet at hunder har blitt drept på ymse måter ved innbrudd før). Hunder er dessuten ikke alltid hjemme.

Hadde teknikker hjemme hos min mor da jeg fikk montert alarm der, og han var ikke helt vant til kunder som hadde like god peiling som han selv på alarmer. :lol:

Skrevet

Bruker skall alarm når hundene er hjemme enda vi har hunde sensorer.

Hadde det i forrige huset og en gang gikk det av med hunden hjemme. Ikke gøy.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...