Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger kreative innspill til fotoshoot


Frida og fuglehundene
 Share

Recommended Posts

I februar har hundene time hos fotograf, og jeg er litt usikker på hva slags bilder jeg vil ha. De skal i hovedsak tas i studio, men fotografen ønsker også å ta noen bilder ute.

Siden jeg tar litt bilder selv er jeg ikke ute etter standard portrettbilder (kanskje et par stykker), men jeg vil virkelig utnytte meg av å ha en ordentlig fotograf bak kameraet.

Isak kan en del triks, og jeg tenkte å bruke det for det det er verdt. Fotografen har nok en del innspill, men jeg vil være mest mulig forberedt siden hun ikke har tatt så mye bilder av hunder.

Jeg vil ha bilder som er litt annerledes, uten at jeg vet helt hva. Har dere noen bilder dere har sett som kanskje kan gi meg litt inspirasjon? Hvis dere skulle fotografert hundene hos fotograf, hvordan ville dere hatt bildene? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mitt tips er bilder som viser noe, oppstilte bilder blir kjedelig. Selv om du ikke trives foran kamera, prøv om du kan få noen i samspill med hunden uten å tenke over at du er med selv. Ikke bestem at den skal sitte bamse, fjas og gjør noe triks og la fotografen knipse f.eks. Etter min mening blir dette de mest "ekte" bildene :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en del bilder av meg og hundene fra kurs, hvor man tydelig ser et samspill, så det er ikke det jeg er ute etter. Mulig jeg kan ta et bilde eller to om fotografen ønsker det, men i hovedsak vil jeg bruke mesteparten av tiden på å ta litt kule bilder av bare hundene. Jeg har tenkt at de skal gjøre noen triks som kan se kule ut på bilde. Begge kan reise seg på bakbeina, Isak kan halte på kommando, vinke med labben når han sitter, pakke seg inn i teppe osv, så tror det kan bli noen kule øyeblikksbilder der med rett bakgrunn/lys og vinkel :)

Isak er også rågod på å holde ting i munnen, så der kan vi også gjøre noe kult :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du tar triksebilder, så kanskje prøv å få med fotografen til å ta bilder fra litt mer spennende vinkel enn rett fra siden? Sånn at det kanskje ikke er utførelsen av trikset som er i hovedfokus, men heller at hunden får en kul positur/bildet blir kult på grunn av trikset.

Alle liker forskjellige ting, men jeg liker denne type bilder, hvis vi tenker noe som kan henge på veggen. Hvis alle bildene er i full fart og action så blir det fort "stressende" å ha på veggen:

Dogs-17-Feb-2012-5-1-900.jpg

madaboutgreys-surrey-dog-photography.jpg

pet-photography-essex-boxer-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er et par bilder jeg har av Mona og meg hvertfall, selv om du sa du ikke ville være på bildet :P . Jeg er veldig glad NÅ for at jeg har dem (de er vel kanskje fem år gamle nå!).

Det nederste redigerte jeg svarthvitt med litt tekstur på og ga som julegave til mamma og pappa, ble veldig fint.

107-1.jpg

1-2.jpg

_DSC3067_copy.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig fine bilder :)

Jeg har som sagt en del bilder fra de fleste kurs jeg har gått (og det er jeg veldig glad for, det er herlig å se samarbeid mellom hunden og meg, for det får jeg ikke med meg på samme måte når vi trener), så det er ikke slike bilder jeg savner. Kan jo hende jeg går foran kameraet om fotografen har en kul ide, men det er ikke intensjonen med hele fotoshooten :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare for å poengtere jeg mente ikke samspill i forhold til samarbeid med å utføre en øvelse. Jeg siktet til typ de blikkene/smilene som bringes frem av hunden f.eks :) Forferdelig dårlig forklaring, men håper du forstod :)

Bildet jeg egentlig skulle legge ved for å forklare finner jeg desverre ikke.... :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde med Thorvald til fotograf litt etter at vi fikk ham, var mest for kjærestebilder vi kunne gi i julegave til familie, men ble jo et par ikke-klissete og :P Her er noen, kanskje de inspirerer litt? http://hakasitasaslan.blogspot.no/2012/02/ta-med-hund-til-fotograf.html?m=0

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...