Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Også får man to kull.. og plutselig sitter man der med 4 valper etter kun ei tispe. Jeg er bra glad for at dette ikke er ekte :lol:

Jeg har jo den gjengen med mudier nå. :lol: Fordi jeg skal ha ditt gener med, og datt gener med. Og nå har jeg 12 tisper som er 98/99 dager gamle, samt jeg parra to i dag og har tre kull til. :lol: Det er SYYYYKT bra at det ikke er for virkelig ja. :P

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

3, Lola? Trodde man bare kunne beholde/selge 2?

Jeg har plass til 100 hunder i salgskennelen min jeg, så de valpene som får navn, blir låst og havner i den om de ikke blir solgt som valp.. Så får vi se hvor lang tid det tar å fylle opp den :P Nå har jeg plass til 82 hunder til der, så det tar vel litt tid :lol:

Jo, men selger to fra første parring, og en fra andre og siste på dag 100. :-) Så mente at jeg solgte tre til sammen fra hver tispe.

Skrevet

Jeg har jo den gjengen med mudier nå. :lol: Fordi jeg skal ha ditt gener med, og datt gener med. Og nå har jeg 12 tisper som er 98/99 dager gamle, samt jeg parra to i dag og har tre kull til. :lol: Det er SYYYYKT bra at det ikke er for virkelig ja. :P

:|

Skrevet

KK ee Bb Dd slsl AyAy spsw mm rr tt cchcw gg uu Ll stmstm agistr Hh Hh hh Hh Hh Hh Hh Hh HH HH Hh Hh Hh Hh Hh HH HH Hh Hh Hh hh HH Hh HH

Hva betyr stmstm agistr?

Skrevet

Det er statsen, altså hva de blir boostet i. Den hunden har stamina stamina agility strenght. Så da vil den nok ha litt høyere tall på staminaen, så da vil det sikkert lønne seg å gi den grønn mat og grønne halsbånd, og trene i en sport som har stamina:-) målet for mange er å få fire av det samme, mine gordon settere har f.eks stmstm stmstm, salukiene spdspd spdspd (speed), dogo argentinoene har intint intint (inteligence) og dalmatinerne og pitbullene har chacha chacha (charisma).

(Megadårlig forklart, kanskje noen kan gjøre det bedre her :P )

Skrevet

Congratulations! Handling Audrey 21HH/3Hh * won Best of Sport! You are officially the best Schutzhund trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! WCO MA MYV Dylan the Shark 24HH 3xagi, stm won Best of Breed! You are officially the best Belgian Malinois trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! UCSc MT MYV Xanda by Qamil 12HH/12Hh * won Best of Breed! You are officially the best Belgian Tervuren trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

Jeg regner med at BOB-mallen er fordi Nirm er på ferie :lol:

Skrevet

Congratulations! Handling Audrey 21HH/3Hh * won Best of Sport! You are officially the best Schutzhund trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! Sent from a Tiger 15HH/9Hh won Best of Sport! You are officially the best Obedience trainer on Furry Paws! You have received $1,000 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! UCO MA MYV Dylan the Shark 24HH 3xagi, stm won Best of Breed! You are officially the best Belgian Malinois trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

Congratulations! WCSc ChT MYV Colleen by Q 11HH/13Hh * won Best of Breed! You are officially the best Belgian Tervuren trainer on Furry Paws! You have received $250 in prize money for this accomplishment.

:ahappy:

Skrevet

BOB Mudi

2nd most accomplished

Best show, agility, obedience og flyball.

Ikke alt for ille når de har vært låst 5 dager. :P

  • Like 1
Skrevet

BOB dalmatiner :D Så nå er både Doctor Who og River Song BOS, og kan parres snart. Den ultimate komboen, hvis ikke Moffat gjør det så må jeg gjøre det.

Men jeg må si jeg er litt skuffet over dem og, dette er jo de hundene jeg kjøpte med nesten 200 i multiplier... likevel er de bare level 52! Har jo fått dalmatinere med mye lavere multiplier opp i level 57!

Skrevet

Jeg og må skjerpe meg :lol: er skikkelig hardt om kvelden, når jeg er trøtt, og har glemt å "jobbe" litt jevnt i kennelen i løpet av dagen, og må ta haugevis med hunder med treigt internett klokken ett om natten :lol: kan ikke fortsette slik etter ferien iallefall.

Skrevet

Ikke sant! Jeg har glemt det eller har ikke tid i løpet av dagen og blir sittende til 1-2 om natta og forer hunder. Yay liksom. :lol:

edit: noen av rasene for salg. Saluki, Bedlis, Aussie, groendael, jack, husky etc. Gode hunder som jeg helst villa ha hatt selv :P

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Har låst mange, sotert og solgt endel og alle sch kvitter jeg meg med.

Hadde samlet alt for mange hunder og begynnte ta litt for mye tid :P

Har de eldste åpens av kortisene, kelpiene og m.bullene mine :P

Skrevet

I laaik :D

Hahaha nei inntakstopp! Jeg MÅ jo nesten beholde en valp fra hvert 100 dagers kull, ellers er jo alt arbeidet forgjeves... så prøver å beholde litt flere hannhunder nå, da får jeg etterhvert færre tisper jeg MÅ beholde fra.

Skrevet

Jeg har droppet 88 dagers parring på de fleste nå. :P Det blir for mange hunder rett og slett... Samt at jeg beholder som oftest bare en hund fra hvert kull, om det ikke er noen spesielle gener jeg vil ha videre.

Schäferne mine starter å bli kvitt mer og mer av agi statsene! :D

Ellers ble det BIR Mudi, beste flyball, herding (på en hund som har vært låst en stund), show, obedience og 3rd most accomplished! :D

  • Like 1
Skrevet

Samme her, jeg vurderer og droppe dag 88 parring. Meeeen, hva hvis jeg får noe helt fantastisk på dag 88 da.. :P

Jeg parrer på 88 dager, men beholder ikke selv, selger dem.. sprer genene haha :-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...