Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet
Du kan gå til Atlas og Humane Society. Der kan du Abandon Dog, da kan andre adobtere den for 500 dollar. Det virker å være veldig populært, fordi det er aldri noen hunder som står der lenge. Har ikke sett en hund der så lenge jeg har vært på FP (det er faktisk egne Rescue Senters som spesialiserer seg i å omplassere slike hunder).

Ellers er to av mine kull leveringsklare i morgen, så siste sjanse for de som vil ha en liten ulldott!

Jeg hadde en slik konto en gang hvor jeg adopterte hunder fra adopsjonsbyrådet og solgte de videre :P Det var veldig moro og man følte seg plutselig veldig snill :aww:

  • Like 1
Skrevet
Hvorfor får jeg ikke til å velge personlighet på hunden min??

Man får ikke velge, de blir tildelt en tilfeldig.

Holder du på med tutorialen? I såfall må du lese lenger ned på sida, for å finne ut hvilken personlighet hunden har. :)

Skrevet
Når skal du ha neste salukikull, Henriette? Ser du har ett nå, men der får du vel bare solgt til Vims? :)

Bare send meg medling der inne om foreldre du liker så lager jeg til et kull til deg:) jeg skal ikke avle noe før dag 88 eller 100 så da er de ledinge nå :)

Skrevet

Å. Nå kom det noen og kjøpte en whippet og en lundehund jeg hadde lagt ut for salg, og jeg ble nesten litt lei meg og fornærma... Det var jo MINE hunder!

Jeg kan aldri bli oppdretter på ordentlig, tror jeg. :P

Skrevet
Er det noen grense på hvor lenge man kan vente med å gjennomføre en parring etter at hannhundeier har godkjent forespørselen? :P

Dette lurer jeg også på. Fikk godkjent en forespørsel på å parring mellom tispen min og en annen sin hannhund, men vil vente til tispen min har nådd level 5.

Skrevet
Dette lurer jeg også på. Fikk godkjent en forespørsel på å parring mellom tispen min og en annen sin hannhund, men vil vente til tispen min har nådd level 5.

Lurer på om det er en uke? husker faktisk ikke helt :s

  • Like 2
Skrevet
Her er linken :)http://www.furry-paws.com/dog/index/134823

Nirm - Begge ligger for salg :)

La inn et bud, det ble litt lavt fordi jeg omtrent er blakk :P

Isj, den lovende komboen min ga bare en dalmatinervalp! Håper hun er bra! Faren er lala, så da arver hun vel det da kanskje... må genteste.

edit: ille lala men lla... Men kennelens første egenproduserte 24HH!! Weee!!

edit: ok.. er en gutt og 23HH... men ikke dårlig læll :P

Furry paws ble så altoppslukende at jeg ikke har lest meg opp på sonen i flere dager :lol:

  • Like 4
Skrevet
La inn et bud, det ble litt lavt fordi jeg omtrent er blakk :P

Isj, den lovende komboen min ga bare en dalmatinervalp! Håper hun er bra! Faren er lala, så da arver hun vel det da kanskje... må genteste.

edit: ille lala men lla... Men kennelens første egenproduserte 24HH!! Weee!!

edit: ok.. er en gutt og 23HH... men ikke dårlig læll :P

Furry paws ble så altoppslukende at jeg ikke har lest meg opp på sonen i flere dager :lol:

jeg ga deg en cookie for den :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg fikk 2 valper, jenta har 19HH- 4Hh-1hh (EGEE, Lla) og gutten 14HH-10Hh (EEEE, lala), hvilken burde jeg beholde?

Skrevet
Takk!! :D hihi

Forresten, har fått et proffesional point... hvor lønner det seg å legge det inn?

Det kommer an på hva du har lyst til å gjøre i spillet. :)

Det står en forklaring på hvilke bonuser de ulike gir, men tror ikke én er veldig mye bedre enn de andre.

Jeg fikk 2 valper, jenta har 19HH- 4Hh-1hh (EGEE, Lla) og gutten 14HH-10Hh (EEEE, lala), hvilken burde jeg beholde?

Hva har du å avle videre på ellers? Hvis du har greit med tisper hadde jeg tatt gutten tror jeg, og forsøkt å få kun lala på linjene mine først. Men jeg er noob, da. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...