Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal ut å reise i januar, og lurer på om noen her inne har erfaringer med å ha katt på dyrepensjonat?

Har katten det bra når den er på pensjonat? Har liksom aldri hatt katten på pensjonat før, det er også snakk om 14 dager. Håper på svar :)

Skrevet

JEg har aldri selv hatt katten min på det.. Men min bror og de har hatt 3 av kattene sine på det... 2 av de elsket det, hvorav den ene faktisk ikke ville hjem igjen :P Men den siste ikke var like begeistret, men hadde det helt greit når den fikk oppmerksomhet..

Vet de betalte for en pakke hvor pensjonatet sto for mat og de koste med de flere ganger for dagen og slikt.. :) Så tror nok det at hvis du finner en plass med god omtale og slikt så vil katten ha det helt fint :)

Skrevet

Det er nok veldig individuelt hvorvidt en katt kan trives på pensjonat eller ikke.

De fleste katter er veldig stedsbundne, og ville nok hatt det bedre med å vaere hjemme og at noen kom og matet de der, fremfor å vaere på et fremmed sted. Men som sagt, sikkert veldig individuelt. Ville sett ann katten ift hvordan den var med fremmede mennesker og på nye steder. Ene katten min hadde nok stort sett tilbragt de 14 dagene inni/under/bak noe, og til nød kommet frem for å gå på do og spise, mens den andre helt sikkert hadde gjort sitt beste for å sjarmere godis ut av alle han traff ;)

Skrevet

Men tror du ikke det vil bli veldig ensomt for den å være helt aleine i 14 dager? Tenkte på det først og få noen til å komme innom å mate den. Uff det er så vanskelig, mye lettere å sette bort hunden enn katta.

Skrevet

Jeg har jobbet på to kenneler som også har kattepensjonat. På den ene ville jeg ikke satt noen av dyra mine, men på den andre har jeg hatt hundene mine, og kunne lett også hatt katten der. :) Klart, den får jo ikke sååå mye oppmerksomhet som den er vant til, men de blir pusla litt med hver dag, og blir jo i det minste sett til. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...