Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Aner ikke om jeg kan legge det her, eller egentlig burde lagt det i kjøp og salg...

Men. Jeg skulle gjerne hatt hjelp til noen små mudi-figurer. Slike som JeanetteH har på hjemmesiden sin:

ak_red.gif

Den størrelsen som de er i der, er veldig fin egentlig.

Men jeg kan ikke tegne så bra på dataen. Og så trenger jeg i litt forskjellige farger da... Mudien har jo flere både godkjente og ikke-godkjente farger.

Så er det noen snille soniser som vil hjelpe meg? Betaler gjerne for det også. :) Og det er ikke noe som må være ferdig veldig snart... Men utover 2013 engang...

Skrevet

Om du har Photoshop eller annen litt "avansert" fotoredigerinsprogram. er det veldig enkelt å forandre fargen på de der altså :) Blåse opp, markere rundt, finne bøtta, finne farge og helle over "hunden" og vips har du annen farge.

Skrevet

Nå har jeg ikke laget disse kelpiene, så da kan jeg faktisk ikke gjøre det. Det handler om copyright for min del, og jeg skal bruke det på en hjemmeside.


Og jeg har ikke noen mudier å gjøre det med, fordi jeg får ikke bilder til å bli pene små nok rett og slett...

Skrevet
Nå har jeg ikke laget disse kelpiene, så da kan jeg faktisk ikke gjøre det. Det handler om copyright for min del, og jeg skal bruke det på en hjemmeside.

Og jeg har ikke noen mudier å gjøre det med, fordi jeg får ikke bilder til å bli pene små nok rett og slett...

åååå slik å forstå, da hjelper jo ikke det jeg forklarte deg :P Var kanskje litt tidlig for brillene mine...

Skrevet

Det er små ja. Samme størrelse som den kelpien der.

Trenger bare en type, men mange farger da. Mudien har jo "et par" farger...

Skrevet

Undrer litt på hvordan det blir å lage merle bl.a., for de finnes i slike farger og, gjør de ikke? Send meg gjerne en oversikt på hva du er ute etter på pm så skal jeg sende deg et forslag.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...