Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilbur - Tungt - Bære inn og bære ut.


bikkjene
 Share

Recommended Posts

Jeg har lyst på ett hercules bur eller verocage bilbur, men er de bilbura veldig tunge? Er det vanskelig å sette de fast for så å ta de ut og igjen sette de fast og montere vekk for så å montere de inn i bilen igjen? Eller er dette veldig vanskelig og tungt? Jeg må da ha dobbelt hundebur da jeg planlegger nummer to en gang :D

Grunnen er at jeg har veldig mange smågnagere som spiser MYE høy og jeg reiser da til gårder som selger høy mye billigere enn dyrebutikker og felleskjøpet og fyller opp en proppa full bil hver åttende uke. I tillegg er jeg ofte på søppeldynga med bilen full av søppel ca. annen hver uke pga. en full søppelkasse som jeg deler med flere naboer og jeg kan ikke fylle den så mye selv. Har mye søppel bla. fra burrens og ellers mye annet avfall.

Hvis jeg da skulle ha dobbel bilbur hadde det da blitt altfor tungvint å ta de inn og ut å ofte som jeg da må gjøre? Nå bruker hunden min bilbelte for hunder som jeg fester i bilbeltet bak hver gang. Er bilbur tyngre enn jeg kan løfte de inn og ut? Eller bør jeg slå fra meg bilbur og heller fortsette med bilbelter for hunder? Jeg har en stasjonsvogn om det har noe å si.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi selger herkules og jeg syntes de er tunge. Har kun enkeltbur og regner med at et dobbeltbur er en del tyngre. De er såklart bærbare, men jeg hadde syntes det hadde blitt for tungvindt å bære ut og inn. Tror dobbeltburet veier rundt 25-30kg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er absolutt mulig å bære, det synes jeg ikke er så ille. Men under hver "knott" i hjørnet er det jo sånne tagger som fester seg i stoffet i gulvet om man har det og ikke gummimatte. Men det går sikkert an å legge noe mer under de? Uansett, DE synes jeg er vanskelige, for de sitter ekstremt godt fast i gulvet på vår bil og er vanskelig å få løs, de må liksom rykkes løs. Men nå har vi enkeltbur også, ikke dobbelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dobbeltburet er jo tungt, men hvor langt skal det liksom bæres?

Skal det bare løftes ut av bilen og settes på gulvet i garasjen liksom, så er det jo ikke noe problem.

Må du gå med det for å flytte det dit du setter det imens, ville jeg funnet ett lettere ett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har et (stort!) Kelabur, dobbelt. (Har lett plass til fire hunder inni der, for å gi et begrep om størrelsen), og det er det ikke snakk om at jeg får verken inn eller ut sjøl (har kun greid å få det ut en gang en gang, og da var jeg rimelig sint :lol: ) ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Trønderburet, eller tilsvarende er veldig lette og greie. Samme med Alu-consult. Jeg foretrekker Trønder-varianten, da det er hele plater nederst, og man slipper hår og sand rundt i hele bilen:) Buret mitt er tilsvarende Trønderburet, men laget av annen produsent. Fikk det "nesten gratis" via. finn.no. Greit å følge med der, stadig gode kjøp man kan gjøre:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...