Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De to siste dagene har Lyng klødd seg mer og mer på høyre øre. Tittet inni i går, og det så ikke spesielt bra ut! Rødt og hissig og en god del skitt :hmm: . Vi renset begge ørene godt med Epi-Otic i går kveld, og han virker mer tilfreds i dag, selv om det fortsatt er rødt.

Han hadde ørebetennelse da han var 7 mnd, i samme øre hvis jeg ikke husker helt feil. Vi har fortsatt en halv flaske med Canaural øredråper, som vi fikk hos vet sist han hadde betennelse. Noen tanker om det er mulig å bruke denne selv om den har vært åpnet? Utløpsdato er ikke før juni 2013. Flasken har jo vært lukket og oppbevart kjølig helt siden sist. Kan det skade?

Blir tur til vet uansett hvis det ikke bedrer seg, men tenkte jeg måtte høre med ekspertpanelet ;)

Skrevet

Jeg ville tatt en tur til vet uansett for dyrknin og å kikke.
Er det hull på trommehinnen er det en del remedier man IKKE må bruke. Er det ikke hull er det andre ting man kan bruke.

Granden her har sliti mye med ørebetennelser oppigjennom. *bank i bordet* hun har ikke hatt det etter at hun ble voksen.

Skrevet

Ok! Da blir det nok tur til vet. Han klør seg ikke like heftig som i går, men nå virker allmenntilstanden ikke helt god. Vil ikke ta godbiter eller spise, og han er ganske sløv. Han var på jakt i går og er vanligvis sliten etter det, men dette virker annerledes :( .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...