Gå til innhold
Hundesonen.no

AD Chiljas Wagtail Lily


Sunlily
 Share

Recommended Posts

La meg presentere det nyeste familietilskuddet: Chilja's Wagtail Lily, eller Nagini som hun heter til daglig.

Hun er etter NUCH Ki-Ro-mas Dark Mystic og Tanmarks Dancing Queen.

Jeg har henne i deleie med oppdretteren, og målet er å bruke henne i lydighet og agility, og utstilling.

Slenger inn litt bilder etter hvert :P

Foreldrene:

xdfh5k.jpg

2lww3z9.jpg

Også lillenurket på 8 uker :wub: :

2v1pyew.jpg

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 119
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La meg presentere det nyeste familietilskuddet: Chilja's Wagtail Lily, eller Nagini som hun heter til daglig. Hun er etter NUCH Ki-Ro-mas Dark Mystic og Tanmarks Dancing Queen. Jeg har henne i d

Nagini 9 uker og heeelt ferske bilder

Nagini har nettopp rundet året, og har i tillegg tatt HD/AD-røntgen! Det ble A på alle kanter, så jeg kan ikke gjøre annet enn å smile fra øre til øre I tillegg har vi startet med agility, noe som bå

Hun er virkelig et sjarmtroll, men og ekstremt rampete! Hun biter Hero i alt av ører og halen, stakkaren blir helt fortvilt og vet ikke hva han skal gjøre :P

Lille søte Nagini, får komme meg ned å hilse på hu en dag :)

Ja, det burde du! Kan ta den turen i Bøkeskogen vi snakket om :)

Åååå! Så søt:)
Gøy og kunne følge med på et Lilly-barn på sonen:D

Så du kjenner Lilly og de fra før av? :)

Ser forresten at to av de stående bildene ligger.. Kunne noen ha hjulpet til med å rette de opp?

Endret av Charlotte & Rocky
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Vi holder på å øve inn å stå, men når man er en person og skal hanskes med kamera og valp... Bildene er derfor deretter :teehe:

2i9pmyu.jpg

24o9bax.jpg

Juletreet så en gang sånn passelig greit ut, men etter ei uke med terrorangrep har alt som småvalpetenner kunne ha fått tak i gitt etter...

e0psvk.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lille Nagini har nå rundet 13 uker, og hun vokser stadig ennå mer. Så nettopp på bilder fra da jeg hilste på henne første gang og sammenlignet med henne nå. Det er morsomt å se hvor raskt hun vokser og utvikler seg.

Da jeg var med henne hos veterinæren i forrige uke veide hun 8,3 kg, vesle tjukkebolla :wub:

IMG_7525_zps45bc1d4c.jpg

IMG_7548_zpsa8e704cd.jpg

IMG_7577_zps1a26d7e0.jpg

IMG_7603_zps9e9eb3b1.jpg

IMG_7648_zpsee9f80e7.jpg

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er en lite video fra da hun var 11 uker gammel som jeg snekret sammen på iPaden :P

<object width="960" height="540"><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/10151336587925399"></param><embed src="http://www.facebook.com/v/10151336587925399" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" width="960" height="540"></embed></object>

Ehm..Det gikk visst ikke som jeg håpet på.. Noen som kan hjelpe med å legge den ut?

Endret av Charlotte & Rocky
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...