Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann alle med belger.

Hvilken størrelse har dere på varmedekkene til hundene deres? Og hvillke type dekken har dere?

Og er det noen som har sånn heldekkende dekken. (Body)

Bor i Iskald land, og tenker at det kan være praktisk nå temperaturen forsvinner lavere enn -20

Skrevet

Til Chili bruker jeg dekken som er 60 cm i rygglengde. Jeg bruker Back on track-dekkenet mest og det er 59 cm langt og sitter som et skudd. :)

Skrevet

Jeg tror jeg landet på 65 i rygglengde da jeg kjøpte dekken til Varga. Har et par vanlige dekken med litt for i, noe som holder i massevis enda, men kunne tenkt meg en fleece/ull dress til de aller verste dagene da varga har lite pels generellt og ingen pels under magen osv. så blir det -25-30 så hadde det vært greit med noe som dekker magen også. spesielt om det skal løpes i snø.

Skrevet

I Hurtta regndekken har min hanne str 70. 65-70cm i rygglengde er nok ganske normalt for en belger.

Tusen takk for tips :-)

Til Chili bruker jeg dekken som er 60 cm i rygglengde. Jeg bruker Back on track-dekkenet mest og det er 59 cm langt og sitter som et skudd. :)/>

Da kan jeg sikkert satse på 60 cm i ryggen til Cirka, mulig også Kobra.

Mens Hux trenger antagelig 65 cm, Aqua har jeg egentlig ingen anelse om hva trenger.. :-)

Skrevet

Vet det tryggeste er å prøve først :-)

Men bor litt langt unna en dyrebutikk og ganske langt unna noen hvor jeg kan regne med at de har ett rikt utvalg. 7 mil til nærmeste liksom. :-)

Skrevet

Jeg har et BoT-dekken til Makie på 55 cm rygglengde. Hun er 79 cm. Det sitter som et skudd

79 cm? Hvor høy er hun da? :)

Mine har størrelse 60 i dette:

KH238_var_k6w3q9_medium.jpg

551 i dette:

KH250_var_f2x2v9_medium.jpg

55 i botdekken

KH100_var_g8z4t7_medium.jpg

Begge mine er 60 cm :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...