Gå til innhold
Hundesonen.no

Treningstråden


Recommended Posts

Skrevet

Mener vi hadde en sånn tråd, men finner den ikke igjen. Så, har du vært flink og trent (deg selv!)? Skryt uhemmet her!

Jeg begynner. :P

Denne uken har jeg hatt to gode økter på treningssenter, og vært en kveld i klatrehallen med Whoopsis (eller Maria som hun egentlig heter). :)

Skrevet

Jeg begynte på treningssenter for et par uker siden :) Begynner å bli en ordentlig slask, med økt vekt og dårlige knær, så da var det absolutt på tide :P Synes jeg har vært veldig flink hittil :) Skal prøve å gå på spinning minst en gang i uka, og muligens prøve meg på yoga en gang i uka. På mandag har jeg meldt meg på gruppetrening med kettlebells, og gruer meg veldig :P Ellers skal jeg trene litt vekter og sånn sammen med samboeren :)

Synes treningssenteret her er helt supert! Får masse hjelp og oppfølging.

Skrevet

Jeg har trent styrke mandag og onsdag, og utholdenhet tirsdag denne uken :) Fornøyd med det.

Link til treningsbloggen min: www.Anetrening.blogg.no Alltid glad for kommentarer! (Bildet i bikini, er ikke meg! Eller er det? Kanskje jeg skal si det er det? *Gni seg i hendene*. Nei, dessverre!)

Målene mine er kortsiktig å få en mer stram og derfinert kropp, deretter er det å gjennomføre Bergen city marathon som er til våren 2013. Og i 2014(ikke bestemt hvilket år enda, men langsiktig målhvertfall!) har jeg lyst å stille i bikinifitness :)

Skrevet

Vært dårlig med trening her gitt.. Annet enn lange turer.. gikk jo 1,5 mil to dager forrige uke, samt en mil på søndag, så det er vel greit nok.. Men jeg må skjerpe meg på styrken!

Har lyst til å melde meg inn på treningssenter, men det koster jo penger.. ALT KOSTER PENGER! *rage*

  • Like 1
Skrevet
Jeg har trent styrke mandag og onsdag, og utholdenhet tirsdag denne uken :) Fornøyd med det.

Link til treningsbloggen min: www.Anetrening.blogg.no Alltid glad for kommentarer!

Målene mine er kortsiktig å få en mer stram og derfinert kropp, deretter er det å gjennomføre Bergen city marathon som er til våren 2013. Og i 2014(ikke bestemt hvilket år enda, men langsiktig målhvertfall!) har jeg lyst å stille i bikinifitness :)

Du TULLER ? Shit!

Skrevet

Ane: Er det første bildet der av deg? I såfall; holy shit!

Haha, om du mener dama bikini, nei, ikke enda! :D

Du TULLER ? Shit!

Bikinibildet er ikke meg, om det er det du "shitter" deg over! Haha :D

Skrevet

Ordna litt på bloggen jeg, vil ikke at folk skal tro det er meg(så blir de skuffa, haha :D! Var kanskje skrevet slik at folk kunne tro det :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...