Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fra Nkk sin side er dette en hemmelighet. Så ikke si det til noen;-) Det er derfor det ikke står i broskyre eller info skriv.

Men jeg tørr allikevell røpe at på søndag på dogs for all i hall E vil det fra kl 11 finne sted et norgesmesterskap i Heelwurk to music og freestyle.

Dette er en uoffesiell konkurranse, så det er ikke nødvendig å gå å se på ;-)

Skrevet

Norsk Kennel Klub ønsker velkommen

til internasjonal utstilling - Norsk Vinner 2012,

NM i Juniorhandling og NM i kreativ lydighet,

Lydighet- og Agility konkurranser

på Lillestrøm 24. & 25. november 2012.

Ring 38 Hall E

Dommer: M.Huser/N.Haaland/E.Simonsen

Teknisk arr. Norsk Freestyleforening

Rase: Ant: Tid:

NM Kreativ lydighet 7

Jepp - det var hemmeligheten sin ;)

Skrevet

Hvordan kan en uoffisiell konkurranse på et NKK arrangement være et Norsk Mesterskap?

Inne hos NKK står det:

" NM arrangeres etter egne regler og er en uoffisiell konkurranse, dvs. at resultatet fra konkurransen ikke registreres i NKKs register eller kvalifiserer for opprykk til annen klasse."

Skrevet

Inne hos NKK står det:

" NM arrangeres etter egne regler og er en uoffisiell konkurranse, dvs. at resultatet fra konkurransen ikke registreres i NKKs register eller kvalifiserer for opprykk til annen klasse."

Aha. Snodigste jeg har vært med på, at et NM som ikke er offisellt arrangeres på/ved/med NKK som definitivt er offisellt..

  • Like 3
Skrevet

Gruppe og BIS-finaler er også uoffisielle resultater - selv om det finnes på samtlige utstillinger.. Heller ikke avl- og oppdretterklasser blir registrert offisielt.

Så nei, ikke så snodig egentlig.

Susanne

Skrevet

Jo, at NM ikke er offielt er snodig! Hundens avlsgranskingsresultater er jo offisielle, det er kun showdelen som ikke er det. Og et NM er da vel ikke et rent show?

Skrevet

Jeg tror ikke NM (finalen) i lydighet er offisielt i den forstand heller? Den er bare åpen for kvalifiserte (15 stk), så da tror jeg ikke de kan kalle det offisielt stevne lenger.

Det er heller ikke registrert noe sted at Amira har vunnet Nordisk og VM. Man får ikke offisiell tittel eller notat i stamboka.

Skrevet

Jeg tror ikke NM (finalen) i lydighet er offisielt i den forstand heller? Den er bare åpen for kvalifiserte (15 stk), så da tror jeg ikke de kan kalle det offisielt stevne lenger.

Det er heller ikke registrert noe sted at Amira har vunnet Nordisk og VM. Man får ikke offisiell tittel eller notat i stamboka.

Men blir de arrangert sammen med/av landets kennelklubber? Det er det jeg stusser på, at det er på D4A, den største NKK eventen i året, og så er det et NM som er uoffiellt?

Skrevet

Men blir de arrangert sammen med/av landets kennelklubber? Det er det jeg stusser på, at det er på D4A, den største NKK eventen i året, og så er det et NM som er uoffiellt?

NM i lydighet foregår på NKK Drammen. Har egentlig aldri tenkt over om det er offisielt eller ikke, men kan ikke tro det er noe mer offisielt enn "Kreativ Lydighet NM" på D4A... :icon_confused:

Guest Belgerpia
Skrevet

Finalen i NM lydighet er heller ikke offisiell - den offisielle delen er kvalifiseringen.

Jeg synes ikke dette er så rart jeg, men mulig jeg er litt snodig.

Jeg trodde ikke finaler i Nordisk, EM og VM var offisielle heller - men jeg tar høyde for at jeg tar feil.

Skrevet

Det er heller ikke registrert noe sted at Amira har vunnet Nordisk og VM. Man får ikke offisiell tittel eller notat i stamboka.

Nå vet ikke jeg hvordan det er i andre hundesporter men NM blodspor har en egen tittel som blir stambokført. NMB-11 osv.

Skrevet

Sånn burde det definitivt være for andre hundesporter også! Litt sykt at ikke Amira får noen titler etter to så store prestasjoner.

Skrevet

Sånn burde det definitivt være for andre hundesporter også! Litt sykt at ikke Amira får noen titler etter to så store prestasjoner.

Helt enig; det er en skam at slike prestasjoner ikke verdsettes!

Skrevet

Så godt at det kom med til slutt. Da jeg fikk tilssendt glimret det med fravær. De store mesterskapene som Croft, VM, EM er også uofesielle, fordi man slår sammen eller ut klassene. Vanligvis er det kl 1,2 og 3 og man må ha opprykk mellom. Men i de nasjonale og internasjonale konkurransene teller ikke klassene og opprykkene, bare øren ;-)

Men Freestyle og HTM som jo er en hundesport regnes til vanlig som brukshund prøve og blir ellers delvis behandlet som det.

Skrevet

Det er bare litt rart at det blir så stor forskjell. Man kan bli beste junior på en rase og få en ny tittel, mens vinner du et mesterskap får man ingen ting. Titler sier sånn sett så lite om hundens prestasjoner at jeg bare synes det ser fjåsete ut med lange titler... jeg har hverken registrert svensk, dansk, nordisk eller internasjonal champion uansett. Har ikke tatt meg bryet med å finne de skjemaer som må fylles ut :P Jeg burde gjøre det, for det ER jo ikke bare fjåsete.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...