Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, kanskje litt bastant av meg, men det jeg prøvde å formidle var at selve bandet stopper ikke trangen i så måte, og den snoppen klarer å lure seg ut fra tid til annen :)

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet
Sorry, men jeg har faktisk aldri opplevd at hannhunder som har fått den oppdragelsen de skal ha, reagerer med å pisse inne bare fordi de har fått nye omgivelser og nytt hjem. Han er da ingen irriterende unggutt lenger, han har blitt en real, voksen drittbikkje - enkelt og greit. Om en hund reagerer så mye på miljøbytte, da er hunden miljøsvak, spør du meg.

Tja, dette er et tilfelle vi har vært borte i noen ganger på klinikken faktisk. Siste nå er en hannhund på 9 år som ikke har markert inne i sitt liv, men nå som de har flyttet har han begynt. En flott og stødig fyr, men løfter nå beinet på stoler osv inne på nye stedet.

Så det skjer nok, oftere enn man tror.

Et slags belte rundt de edlere deler som hindrer dem i å tisse.

Eller rett og slett en bleie, som det står om ellers her. Det hindrer dem ikke å tisse, men det hindrer det å bli vått rundt dem :P

Noe så laaaaangt flere hannhundeiere burde hatt på markeringsdyrene sine. (spesielt på hundeklubben :P)

Jeg kan neste garantere deg at bellybandet ikke får hunden til å stoppe med markeringen inne, han blir bare å markere inne i båndet istedenfor.

Og støtt og stadig er tissetassen utenfor bellybandet, og da skvettes det i vilden sky igjen.

Hva med å prøve kjemisk kastrering, sånn chip som varer i 6 mnd, bare for å se om det hjelper?

Noen som har prøvd det?

Joda, noen hannhunder syns det er så ubehagelig å gå med et vått bellyband på seg at de slutter etter første tissinga ;) så det kan absolutt hjelpe. Mens andre derimot gir blaffen...

Men ja, jeg ville ratt også vurdert kjemisk kastrering her. :)

Skrevet

Løsninen ble kjemisk kastrering. Så med mindre chippen fikser dårlig oppdragelse, så var det vel kanskje andre ting, kanskje tilogmed hormoner, som var greia?

Har glemt hele iharmony, men tenker jeg skal prøve det også - for håper jo han ikke går tilbake til gamle vaner når chippen mister effekten sin.

Takk for tips! :)

Skrevet

Ikke kjøp iHarmoni før jeg får sjekka om jeg har igjen noen her a :P De funka nemlig ikke på Bridie på nyttårskvelden, så jeg trenger dem ikke ;) Men må sjekke her, om jeg har dem og dato og sånn ;)

  • Like 1
Skrevet

Calle markerte en gang inn hos svigers lille julaften. Han ville markere på juletreet straks vi hadde kommet dit, men stoppet han før han fikk løftet på foten da, hehe. Litt senere løftet han på foten på en skinnsofa. Fikk seg en liten ørelusing, så var ikke det noe vi trengte å tenke mer over de andre dagene hos svigers ;)

Skrevet
Calle markerte en gang inn hos svigers lille julaften. Han ville markere på juletreet straks vi hadde kommet dit, men stoppet han før han fikk løftet på foten da, hehe. Litt senere løftet han på foten på en skinnsofa. Fikk seg en liten ørelusing, så var ikke det noe vi trengte å tenke mer over de andre dagene hos svigers ;)

Ja, funka strålende her og å ta han når han markerte - problemet var bare at han ble en reser på å løfte på beinet når vi ikke så han. Kjempeartig. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...