Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp i 2006!


Tini

Recommended Posts

Skrevet

Så gøy da!!!

Får Tini en "lillesøster" eller "lillebror"? :D

Gleder meg til å se bilder av "minien" ingenting er så tøft som mini-batman-hunder!! :D

Skrevet
Så spennende!! :D

Men er kullene sin stamme så like at det er det samme hvilket kull du får fra?? Eller er alle linjene like intressante??

Det er to jeg har størst interesse for.. men kan hende jeg får fra en av de andre kullene...

Skrevet

Det er to jeg har størst interesse for.. men kan hende jeg får fra en av de andre kullene...

Så de hadde mye hunder med den Cæsar i seg, bra hund?

(jeg har jo ikke peil på den rasen)

Jeg må si at jeg syntes Tini er den nydeligste jeg da, men det er nok fordi jeg liker hele hunden også de morsomme tegningene. Love

Skrevet

Så de hadde mye hunder med den Cæsar i seg, bra hund?

(jeg har jo ikke peil på den rasen)

Jeg må si at jeg syntes Tini er den nydeligste jeg da, men det er nok fordi jeg liker hele hunden også de morsomme tegningene. Love

Ja Han er en bra avls hund... Men jeg synes ikke han er sååååå fin egentlig.. litt søt er han da..

Tini er en spesiell liten Boston hun ja.. hihi...

Jeg vet ikke så mye enda.. Men skal skrive mer når jeg vet mer..

Skrevet

Så gøy.. =D> :D

Blir nok en borston på meg og om ikke så Altfor lenge (eller boerboel el. staff) :oops:

Uansett.. Vert å sett mye på den kennel'n eg og.. Liker veldig godt "sandra" så hadde vært spennende å se hvilken han hun skal parres med.. :wink:

Grattis igjen ja, skal bli spennede å følge med.. :roll:

Skrevet

Ja Han er en bra avls hund... Men jeg synes ikke han er sååååå fin egentlig.. litt søt er han da..

Tini er en spesiell liten Boston hun ja.. hihi...

Jeg vet ikke så mye enda.. Men skal skrive mer når jeg vet mer..

Skal jeg være HELT ærlig så syntes jeg ikke Cæsar så ut som en million jeg heller, men gir han bra avkom så er det jo bra..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...