Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kontrakten som Kennelklubben har liggende på sin hjemmeside er fin å bruke. Kontrakten til Kennelklubben har et eget punkt/avsnit der du kan fylle inn egne punkter/krav/avtaler som du mener er viktig å ha med. Jeg har brukt å skrive dette på eget ark,- da det er endel punkter jeg vil ha med i tillegg.

Du kan selvsagt lage din egen kontrakt, men jeg tror mange valpekjøpere føler det er "trygt" å bruke kontrakten som er utarbeidet fra Kennelklubben.

Det er selvsagt svært viktig å gå nøye gjennom kontrakten før den blir skrevet under,- og da helst uten valpen på fanget. Fokuset til kjøperen vil da ikke være på kontraktens innhold...

  • Like 1
Skrevet

Parringsavtale må du skrive selv :-) Avtalen mellom deg og hannhundeier. Men ligger flere forskjellige maler på nett og hos noen av raseklubbene.

Guest Belgerpia
Skrevet

Hvilke skjemaer, papirer og kontrakter må man og bør man ha når man skal oppdrette ett kull?

Her er det jo så mange godt erfarne oppdrettere. Hva bruker du?

1. Paringsavtale mellom deg og hannhundeier - som sier noe om betaling osv.

2. Kontrakt - det er fint å bruke NKK sin som basis, punktene der bør være med i enhver kontrakt - så kan du eventuelt legge til egne punkter, bare husk at de ikke skal være for ufordelaktige i forhold til valpekjøper.

Registrering og sånn gjør du selv på NKK Dogweb - det er ganske intuitivt, når kullet er ferdigregistrert (det kan du gjør før du har solgt valpene da stamtavle ikke lenger er relatert til eier) så får du papirene du trenger fra NKK.

Jeg har laget egen kontrakt, men har med infoen på NKK sin - men jeg har lagt til punkter i forhold til garanti osv. (HD/AA, øyne osv.).

Dette har jo ikke kontrakten til NKK - den snor seg bare vekk fra det ved å nevne at genetikk er en fin pølse eller noe.

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...