Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

http://www.aftenpost...nd-7040142.html

Spennende forskning, selvom jeg syns noen av uttalelsene rundt undersøkelen var ganske stigmatiserende.

Likte dette:

"Skal vi ha hund, derimot, har vi ikke behov for å bli utfylt, vi vil ha en venn, en vi forstår og trives sammen med, sier han, og forklarer hvordan en aggressiv person vil forstå en aggressiv hund, mens en ikke-aggressiv bare vil bli forvirret."

Endret av Raksha
Endret overskrift. mod. Raksha
Skrevet

Skeptisk! Kjenner sofagrise staffer med sofamennesker, og litt kort lunte mennesker med litt kort lunte staffer.... Og verdens mest bedagelig mennesker med såklart "farlige" raser som er de mest bedagelige hundene jeg vet om! Og jeg har møtt bedagelige mennesker med aggresive goldener! Så fra min side går det jo en del på rase, men også en del på hvordan eier er! I rasen min er de fleste hundene sosiale, glade og stolte hunder, men min er som meg, litt tilbaketrukken, ikke så alt for glad i mennesker og bruker litt tid på å stole på folk!

Skrevet

Likte det siste spørsmålet:

Folk velger hund både ut fra interesser, livsstil og hva de vil utstråle. Egentlig er det ikke så overraskende at vi ser sammenheng mellom hund og eier. Men hva kommer først? Velger man ut fra seg selv? Eller blir hunden sånn?

Jeg er ganske sikker på at Kuma har blitt den rolige tassen han er fordi jeg er ganske avslappa, samtidig så har han hatt virkning på meg også: Jeg går jo uten tvil mye mer tur nå enn jeg gjorde før og mener selv at jeg har blitt en mye mer glad og positiv person.

Så det går kanskje litt begge veier? En aggressiv hund vil kanskje gjøre eierne frustrerte og sinna, mens en rolig, dominant sak vil få eierne til å slappe av?

Skrevet

Jepp, så jeg reagert litt kan man si!

Jammen da stemmer det jo da. At den viste seg å være agressiv er jo noe annet, de valgte noe som i utganspunktet skulle være fredelig.

Skrevet

Jammen da stemmer det jo da. At den viste seg å være agressiv er jo noe annet, de valgte noe som i utganspunktet skulle være fredelig.

Jepp! Men tror mye går på utseende og! For jeg vet om mange som har "skumle" hunder, men som er bedagelige raser! Da kan de ikke ha lest mye av rasen for å si det slik!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...