Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig kurs med Amokk! :D


Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg ganske fornøyd, og derfor må jeg bare få det ut et sted, siden jeg ikke er på facebook. :P

Kom tilfeldigvis over Amokk sin kurs-oversikt, som jeg titter innom nå og da. Har hatt kjempelyst til å gå kurs med de lenge, siden så mange med felles plattform anbefaler dem.

De har helgekurs i konkurranselydighet i desember, og jeg har både tid og penger, og motivasjon og behov for hjelp til å komme videre med Odin i rally. :D

I tillegg har jeg noen bekjente der nede som nettopp fått seg valp (og det viser seg at de har valgt riktig hundeskole helt av seg selv) som vil leke hotell, så vi får sagt hei for første gang på snart 5 år også.

Flere som skal fra Oslo til Arendal 8.-9. desember?

Skrevet

Så gøy! Jeg var på kurs med Elin fra Amokk her hjemme på Stord i helgen - jeg leide henne inn for å holde konkurranselydighetskurs for klubben vår. Det var veldig lærerikt og jeg var godt fornøyd med instruktøren. Lykke til på kurs, kos dere :D

Skrevet

O hildrande du, kos deg maks på kurs! Det er garantert fullbooka før jeg får oversikt over om jeg kan bevilge meg slik luksus før jul, så jeg må nok stå over, men du og du, det der får du garrantert godt utbytte av. God tur!

  • 4 weeks later...
Skrevet

Kurset ble avlyst pga. for få deltakere. :( Sjelden jeg har vært så skuffet mht. hundearrangement. Det var perfekt timing for oss nå. Men, vi får sløve oss gjennom vinterkulda og satse på nye muligheter til våren.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...