Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lyst til å prøve og lage halsbånd av paracord. Hvor får jeg tak i dette billig? Gjerne stort fargeutvalg.. Tenker å ikke bestille mye den første gangen, da jeg ikke vet om det er noe for meg :P

Skrevet (endret)

Hva med denne siden? http://paracordonline.com/shop/

Masse forskjellige farger, og virker billig.. Meen, så er jo da spørsmålet hvor dyrt det blir å sende det til Norge? Da lønner det seg kanskje å kjøpe en del av gangen?

Ebay skal jeg sjekke ut.. Ikke helt inni hva jeg må se etter for å finne bra selgere, men skal prøve!

Den norske nettsiden øverst her synes jeg ikke hadde så stort utvalg, likte mange av de som hadde flere farger i en tråd.

Vært inne på flere amerikanske sider, men flere av disse har ikke de fineste på lager.

Endret av laikamor
Skrevet

Bare husk at hvis du bestiller for mer enn 200 kroner (frakt ikke inkludert) så må du betale moms og toll av det du kjøper fra utlandet :)

Skrevet

Bare husk at hvis du bestiller for mer enn 200 kroner (frakt ikke inkludert) så må du betale moms og toll av det du kjøper fra utlandet :)

Så jeg kan bestille for f.eks. 25$ uten å få ekstra kostnader (utenom frakt selvsagt)?

Skrevet

Jepp! :)

Da tror jeg at jeg bestiller derfra. Masse kule farger, og BILLIG :) En del i frakt, men blir likevel billig!

Noen som har en bra tutorial på hvordan man lager halsbånd? Er det vanlig makrame-metode som er vanlig å bruke?

Skrevet

De vanligste metodene er vel enkel makrame. Jeg syns de blir litt for smale, så pleier å lage den dobbel. Ellers finnes det flere metoder hvor man bruker 4 tråder istedenfor 2. søk på youtube! :)

Skrevet

Rottmaneier; Du hadde lagt ut noen bilder på "hjemmelaget utstyr/løsninger". Likte godt halsbåndene på nederste bilde og skulle gjerne fått oppskrift/flettemetode for å lage tilsvarende til snuppa mi :)

Skrevet

Da har jeg laget et halsbånd, bare for å prøve det. Også har jeg bestilt mange meter med bånd :D

Men, noen som vet om greie plasser å bestiller ringer? Altså D-ringer og sånne helt runde?

Skrevet

Da har jeg laget et halsbånd, bare for å prøve det. Også har jeg bestilt mange meter med bånd :D

Men, noen som vet om greie plasser å bestiller ringer? Altså D-ringer og sånne helt runde?

http://www.ebay.com/itm/130780551462?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.com/itm/10-pk-3-4-NICKEL-PLATED-Solid-D-Ring-hardware-Dees-/130780551436?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e7320d90c

Bestilte noe derfra for en stund siden. Raskt levert..

Samme selger har masse annet også..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...