Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei:) Er det noen som har noen erfaring med å skaffe seg leilighet (leie) i Oslo når en har hund? Får meg en nydelig staffordshire bull terrier tispe om 4 uker, og planen er og flytte til Oslo høsten 2013 for å studere! Er det noen der ute som enten leier ut eller vet om noen som leier ut til en hundeeier som jeg kan kontakte? Alle tips innenfor dette området er til stor hjelp:) Takk!

Guest Christine
Skrevet

Å finne seg leilighet med hund har jeg intrykk av at ikke er bare bare. Jeg ville lagt ut annonse på finn.no med "bolig søkes", også fortalt om deg selv og hunden.

Skrevet

Vær tidlig ute! Start gjerne nå, leilighetene forsvinner med en gang, spesielt på den årsstiden mtp studier. Legg ut egen annonse, og ring på alt som kan ringes.

  • Like 1
Skrevet

Å legge ut annonse selv er nok det sikreste. Det er stor rift om de leilighetene som legges ut, men det er ganske mange som ønsker å leie ut til folk med hund som går igjennom "ønskes leid" delen. Rett og slett fordi de ikke orker all styret med folk som ringer, visninger etc.

De gangene jeg har satt inn annonse selv, har jeg fått mange svar. Enda jeg har raser som kanskje ikke alle ønsker å ha som leieboere...

  • Like 1
Skrevet

Støtter de over, jeg. Nå hadde jeg verken hund og bodde ikke i Oslo, jeg bodde i Drammen. Men der var det ganske umulig å finne en leilighet til en fornuftig pris. Begge gangene fant jeg meg helt topp leiligheter når jeg satte inn annonse i lokalavisen. :)

  • Like 1
Skrevet

Ett lite "ekstratips": det er fullt mulig å bo helt ned til Sandvika og tildels Asker og studere i Oslo, det tar ikke lange tiden å komme seg til Blindern :) Jeg bruker 30 minutter fra Sandvika til jeg er inne på klasserommet jeg skal være i. Det åpner jo for litt flere muligheter :)

Skrevet

Det samme gjelder jo egentlig fra østanten av Oslo også. Jeg bruker 19 min til sentralatasjonen med tog fra Hanaborg, Fjellhamar i Lørenskog. Min mor leier ut i underetasjen og tillater hund, kun få min gange fra togstasjonen på Hanaborg. Og jeg tror det kan være enklere å finne et sted å bo f.eks. i Lørenskog hvis folk har eneboliger med hybel under. Da har de gjerne hage og ofte har jo folk hund selv. Så jeg ville også sjekket Oslo øst og Lørenskog. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...