Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Jeg tenkte ikke fast som i fast en gang i uka til en hviss tid, men kanksje noe vi kunne gjentatt litt ofte? :)

OM jeg jobber da, så kan jeg jo evt be om å få byttet vakt :) Vil veldig gjerne være med se :)

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Leker er enda kulere enn pølsebiter

Haha, jeg er ingen sporekspert altså! Men hadde vi vært mange nok interesserte hadde det ikke vært umulig å fikse et eget sporkurs og leie inn instruktør selv, da.

Det var dumt. Vi får ta det igjen en annen gang! Jepp, jeg er der da! Heidi slutter ikke på skolen før tolv, så vi møter henne oppi skogen.

Skrevet

Å! Jeg hadde så veldig gjerne blitt med, nå som jeg for en gangs skyld har fri på fredagen. Men har jo selvfølgelig allerede planer.. Planene er forsåvidt å gå tur i Ås med ei venninne da, så kan jo hende vi møter på dere :D

Vi har heller aldri gått spor før da, så det hadde blitt litt av en jobb for deg Ingvild - du har ikke vurdert å starte sporkurs for soniser i Ås og omegn da? :lol:

Skrevet

Det hadde faktisk vært kjempeartig :) Nå har jo ikke akkurat jeg den fødte spor-rase da men :P Hadde vært morro å prøvd seg allikevel :)

Guest Michellus
Skrevet

Unnskyld så mye for sent svar! Er ikke ordentlig hjemme før nå. Men nei, jeg kan ikke. Jobber 11-19 :(

Skrevet

Unnskyld så mye for sent svar! Er ikke ordentlig hjemme før nå. Men nei, jeg kan ikke. Jobber 11-19 :(

Det var dumt. :( Vi får ta det igjen en annen gang!

Da er jeg på stasjonen 11.34. Er du der da Ingvild, eller kanskje heidihj? :)

Jepp, jeg er der da! Heidi slutter ikke på skolen før tolv, så vi møter henne oppi skogen. :)

  • Like 1
Skrevet

Ok :D Vi er vel lette å se, knallgrønn goretex jakke og en engelsk setter, hehe :) Bra trening for hundene å gå tur ved siden av hverandre uten å hilse, gjorde det da jeg møtte Julie herfra også, og begge hundene sleit de første minuttene, og så gikk de såå fint :D

Skrevet

Tusen takk for en kjempefin dag :D Jeg er minst like sliten som Bris, han ligger rett ut ved siden av meg :P Utrolig morsomt å lære litt spor, og veldig gøy å se at Bris klarte det ganske bra med tanke på at det var første gangen og at han er en setter som ikke har det så naturlig for seg å gå etter spor på bakken. Jeg er veldig fascinert over at hundene klarer å lukte dette, så det var gøy å se at min egen hund klarte det :)

Virket som både menneskene og hundene hadde en god kjemi :) Tusen takk Ingvild, som tok deg tid til å hjelpe oss og lære oss.

Jeg fikk bare tatt bilder av Ingvild og Geo i sporet, for jeg gjemte meg for Heidi og hennes vakre malamut :)

DSC_3712.jpg

DSC_3720.jpg

Bris hadde såå lyst til å være med da Geo gikk sitt spor :)

DSC_3716.jpg

Liten pause

DSC_3718.jpg

Geo og Bris :)

DSC_3727.jpg

Skrevet

Jeg vil gjeeerne være med og lære litt spor en gang. Vet ikke helt egnetheten til Mini ennå, men jeg vil lære om det i alle fall!

Skrevet

Så koselig :) Jeg vil også være med dersom dere skal trene spor en annen gang :) Har gått sporkurs tidligere, men det er vel 9 år siden nå, så kan ikke påstå at jeg husker så veldig mye :P Lydighetstrening er jeg også med på.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...