Gå til innhold
Hundesonen.no

Flåtthalsbånd. Når ta den vekk?


bikkjene
 Share

Recommended Posts

Jeg har flåtthalsbånd på hunden og når skal jeg ta den vekk? Nå i midten av Oktober eller?

Sånn til neste år, når er det egentlig man anbefaler å fjerne flåtthalsbåndet?

Voffsen min er langhåret og da er det ekstra vanskelig å se om hun får flåttbitt så derfor vil jeg vente sånn at det er mest sikkert på at flåtten har forsvunnet.

Jeg bor på østlandet om det har noe å si :P

Jeg har på følelsen av at jeg kan ta den av nå eller at jeg har venta for lenge men er bare jeg som er redd for flåtten siden den er skummel om man blir bitt og jeg er en hønemor hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke hvilke temperaturer det er på østlandet nå, men her i Ungarn har det ligget på alt fra 6 til 20 grader siste måneden, og senest i går så fant jeg to flått på en gatehund. Vil si at om temperaturen er jevnt lav, og spesielt om den har vært under frysepunktet så kan du ta av halsbåndet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Flåtthalsbånd mister vel uansett mesteparten av effekten sin etter et visst antall uker (tre måneder?). Så om det har sittet på i hele sommer, er det nok ikke noen særlig vits i å ha det på lenger. ;) Ikke er det vel særlig behov for det, heller. Det har vært nokså kjølig ganske lenge nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...