Gå til innhold
Hundesonen.no

Beskyttelsesfilm til mobiltelefon


Recommended Posts

Skrevet

Sitter på ebay og skal kjøoe meg beskyttelsesfilm til å ha på skjermen på min iPhone4. Har vært heldig så lenge nå og ikke få riper at jeg føler jeg burde sette på noe :P

MEN jeg vil ha den som er litt sånn...rar å ta på. Den som føles litt "seig" nesten når man tar over skjermen, hvor fingrene liksom henger igjen litt. Den jeg bestillte sist var litt hardere enn den jeg vil ha nå.

Hvis noen skjønner bæret av hva jeg mener - hva skal jeg søke på for å få den riktige? :lol:

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg hadde aldri gidda knote med det. Hadde det den første måneden på min ifon4 og har ikke hatt det siden på snart to år og enda ikke fått en ripe. Plasten kødder bare til følsomheten på skjermen og uansett hva de reklamerer med så er det bare tøys er min erfaring.

Skrevet

Jeg har silikondeksel på min Nokia N8. Det er litt sånn "seigt" å ta på, og jeg tror nok at følsomheten er dårligere. Men jeg dro bildøren (skyvedør på HI-ACE? igjen mens telefonen stod oppe i "renna" , da tenkte jeg at nå har nok den telefonen også tatt kvelden. Men det eneste som viser er noen bittesmå hakk i aluminiumsrammen rundt skjermen. Jeg tror silikondekselet reddet skjermen fra undergang, og synes fremdeles det er verdt å ha på.

Skrevet

Silikondeksel har jeg hatt for lenge siden, og det skal jeg aldri ha igjen, det er så irriterende når det setter seg fast i lomma :P

Tenker så sånn helt tynn film til å ha på selve skjermen :)

Skrevet

Jeg aner ikke hvilken du mener, men jeg må ha film på skjermen min, Jeg klarte å få riper på skjermen allerede de få minuttene den var uten beskyttelse. Det skal ikke så mye til, hvis nøkler ligger sammen med tlf feks.

Søk "screen protector + mobilmerke" på ebay, så finner du masse :) Hvis du ikke vil gjøre det så enkelt som å gå i butikken da, men det koster flesk i forhold :P

Skrevet

Hva med å kjøpe en flip case istedenfor? Så kan du ha den sammen med nøkler så mye du orker? Jeg brukte og beskyttelsesfilm på min mobil det første året, men så var den liksom så treig og irriterende, så da bestemte jeg meg for å gi **** og tok av filmen, for hadde planer om å finne meg noe annet likevel. Men sannelig ble det ikke som å få en ny telefon :lol: så jeg har den fortsatt, og den er ikke treig i det hele tatt faktisk. Aldri mer plastikk på skjermen for min del iallefall.

450435_101024083353_iphone3gwynntaigablack4.jpg

Skrevet

Jeg har aldri hatt problemer med treig tlf og film :P Den er faktisk treig på noen "knapper" noen ganger, men der ligger ikke filmen :P Jeg har sånne flipcaser til mine, men vanskelig å finne noen som ikke er klumpete. Så jeg har bare deksel og film og synes det funker supert. Ser det veldig godt når jeg bytter film hvor mye den egentlig tar :P

Skrevet

Jeg vet hvilken du mener. Den har sort og gul pakke dersom du kjøper den på elkjøp. Dessverre husker jeg ikke merke.

Jeg digget også den før, men nå har jeg den vanlige harde men tynne. Digget at den ikke endrer følsomheten til skjermen, men beskyttet den.

Det blir jo riper, samboer har ikke hatt deksel på sin, og det ser man tydelig.

Skrevet

Kjøp copter skjermbeskyttelsen :-) den er litt seig og jeg har hatt min i 4måneder ,de andre jeg har hatt har jeg bytta en gang i måneden.

Skrevet

Invisible shield heter det jeg har til min iPhone 4s :)

Ja der har du navnet, det er den i sort med gul på pakken sant? Mener ihvertfall å huske det. Eneste ulempen er at jeg syntes fingern glir litt dårlig av og til, men det beskytter jo dødsbra.

Jeg byttet til den harde typen, ulempen der er at selve beskyttelsen faktisk får riper, det gjør ikke invisible shield :P

Skrevet

Silikondeksel har jeg hatt for lenge siden, og det skal jeg aldri ha igjen, det er så irriterende når det setter seg fast i lomma :P

Tenker så sånn helt tynn film til å ha på selve skjermen :)

Ja men det er en tynn silikonfilm jeg har på skjermen. Har aldri satt seg fast i lommene mine. Men jeg har også et plastdeksel på resten av telefonen. Ellers hadde jeg mistet den i bakken for lenge siden. Altfor glatt for gamle, slitte fingre.

Skrevet

Ja der har du navnet, det er den i sort med gul på pakken sant? Mener ihvertfall å huske det. Eneste ulempen er at jeg syntes fingern glir litt dårlig av og til, men det beskytter jo dødsbra.

Jeg byttet til den harde typen, ulempen der er at selve beskyttelsen faktisk får riper, det gjør ikke invisible shield :P

Ja, det stemmer :) Den får ikke riper, og det er helt greit når iphonen min lever et såpass risikofylt liv som den gjør :lol:

  • Like 1
Skrevet

Da har jeg fått meg den beskyttelsen jeg ville ha :D Ble den som er sånn ripesikker og greier, kjøpte den på Teknikkmagasinet, for der fikk jeg hjelp til å sette den på.

MEN! Han som satt den på har ikke greid å tørke bort alt støvet før han satte på beskyttelsen, så midt på skjermen er det en liten boble med et støv inni, og det irriterer vettet av meg! :gaah:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...