Gå til innhold
Hundesonen.no

Min Ukjente chihuahua


Malin Fossheim Svimbil
 Share

Recommended Posts

  • Svar 79
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det går da virkelig an å spørre på en ordentlig måte?! I stedet for å pakke det inn i en setning som får TS til å høres ut som den dusten? Stakkaren har jo inrømmet at det var feil og spør om hjelp/r

Hvorfor er dere så utrivelige? TS har skjønt tegninga. Kom med konstruktive forslag. Hunden er jo kjøpt hos en oppdretter med fast adresse. Det må kunne gå an å finne ut det som trengs via denne perso

Jeg lurer og på hvorfor folk er så utrivelige... men jeg kan ikke si jeg er overrasket, typisk sonen å angripe på denne måten når det kommer til slike tråder. Trådstarter har gjort en blemme ved å

Guest Belgerpia

En hund med polsk pass, polske foreldre og polskt navn, men med oppdretter i bergen?

...og det polske passet er fyllt ut av en norsk veterinær?

Naboen min har smuglerhund, jeg er 100% sikker - billig fransk bulldog kjøpt på en bensinstasjon i Gøteborg ("møttes der"). Jeg har flere ganger lurt på om jeg skulle rapportere dette til mattilsynet - men har ikke gjort det. (det er forøvrig en til skaffet på samme måte - men den er tre år og frisk som en fisk). Jeg burde kanskje rapportere det, men har valgt å holde meg unna.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En hund med polsk pass, polske foreldre og polskt navn, men med oppdretter i bergen?

Det lurte jeg på også. Det henger ikke på greip. Hvordan kom den og det polske passet dens til Norge?

Det var en jente fra sørlandet og samboeren hennes som drev og smuglet inn hunder fra utlandet (miniatyrer), det stod en artikkel om dem i avisen for en tid tilbake siden. De gjorde det kun for å tjene penger, og solgte dusinvis av smuglerhunder. De var rett og slett mellomleddet. Kjøperne ante fred og ingen fare siden valpene kom fra en norsk selger og norsk adresse. Annonsene pleide å typisk begynne med at "vi må selge stakkars Fido til noen som kan gi han den tiden han fortjener" og slikt sludder som ikke var sant i det hele tatt.

Noen som husker saken?

Dette med å selge polske hunder fra en leilighet i Bergen kan helt glatt være samme opplegget...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det lurte jeg på også. Det henger ikke på greip. Hvordan kom den og det polske passet dens til Norge?

Det var en jente fra sørlandet og samboeren hennes som drev og smuglet inn hunder fra utlandet (miniatyrer), det stod en artikkel om dem i avisen for en tid tilbake siden. De gjorde det kun for å tjene penger, og solgte dusinvis av smuglerhunder. De var rett og slett mellomleddet. Kjøperne ante fred og ingen fare siden valpene kom fra en norsk selger og norsk adresse. Annonsene pleide å typisk begynne med at "vi må selge stakkars Fido til noen som kan gi han den tiden han fortjener" og slikt sludder som ikke var sant i det hele tatt.

Noen som husker saken?

Dette med å selge polske hunder fra en leilighet i Bergen kan helt glatt være samme opplegget...

Her er linken http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.8304273

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...