Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Konkurransen er avsluttet, og det ble dessverre "bare" en andreplass selv om jeg tilslutt hadde over 4500 stemmer. Fikk en trøstepremie da, så får i det minste gratisbilletter til DOGS4All Tusen t

Stemt og delt logget like gjerne inn fra mamma og pappa sin fb og stemte der og jeg

stemt igjen

Skrevet

Stemme nr 1900!

Stemt 4 ganger. Bare fortsett å minn meg på :)

Stemte igjen jeg også, bare 75 stemmer unna nå!

stemt igjen! og fikk T til å stemme :)

Tuuuusen takk alle sammen! :D

Jeg begynte virkelig å krype nærme førsteplass, MEN så ligger jeg litt langt bak igjen nå, og det er fordi mine skolevenninner og jeg hadde en heihundranes gallafest igår kveld, for å feire at vi hadde bestått eksamen og herved er dyrepleiere ;) Og idag er samtlige av oss på vei hjem til Norge med båt eller fly. Og da er det ikke så lett å få stemt..

Men jeg gir ikke opp så lett, så fortsett gjerne å stemme på Taxi :D

  • Like 1
Skrevet

Nå er du lengre bak igjen ja.. Vel, jeg stemte igjen uansett :)

Ja.. Skulle bare en dag til hvor jeg og de mange av de faste ikke hadde muligheten til å stemme, så skjedde det :( Tror ikke jeg klarer dette nå allikevel, men har så fryktelig lyst til å vinne den premien..

Men skal ikke gi meg helt enda, så tusen takk for stemmen! :D

Skrevet

Har stemt noen ganger, men halve rogaland deler jo bildet til den andre personen jo :lol:

Takk for stemmene :) Jaa.. jeg vet :/ Han har jo sinnsykt mange facebookvenner, så er ikke så lett.

Stemt i dag og =D Bare håper tråden kommer opp hver dag, for da husker jeg den!

Takk :D Du kan melde deg inn i denne gruppa på facebook, der maser jeg hver kveld ;)

Stemte i dag også :)

Takk for stemmen igjen :D

Skrevet

*bump* Jeg trenger mange flere stemmer om jeg skal ha sjans til å ta igjen førsteplassen nå! Vær så snill og stem på oss :D

Skrevet

Å nei, nå har jeg glemt et par dager! Stemt i dag da!

Takk for stemmen :D

Er jevnlig innom og stemmer :)

Så snilt av deg - tusen takk :D

Skrevet

*Bump* og stemt :-)

Takk Marie :D

Nå er det bare 19 dager igjen. Skal mye til å klare å kave seg opp fra andre til første plass, men prøver :) Så stem igjen dere som gidder! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...