Gå til innhold
Hundesonen.no

Collie og avreagering


AquilaWaiting
 Share

Recommended Posts

Har ei collietispe litt over året som som reagerer på lyder,spesielt inne. Deiser fjernkontrollen i golvet,hopper hun mest sannsynligvis opp og sjekker ut lyden. Hun virker ikke redd eller noe,det virker mest som hun bare sjekker ut. Jeg ber henne legge seg og ho legger seg,uten at jeg kan se at hun virker anspent og nervøs. At noe deiser i golvet skjer relativt ofte og det samme skjer,uten at jeg klarer å se at hun blir nervøs,ho må bare sjekke hvor lyden kom i fra.

Ute er hun helt annerledes. De fleste lyder er ok,og skudd er ingen problem,da det bruker å være noen som skyter ca 200 m fra der vi bor.

Er dette noe som kan komme til å forandre seg når ho har modnet helt i hodet..eller vil hun alltid være var på noen lyder,at dette sannsynligvis er genetisk? Vet jo at noen collier er ekstremt var på lyder,dessverre..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du blir utsatt for en uventet lyd så ville vel du også ha sjekket ut hva det var?

Så lenge hunden ikke blir redd, men sjekker ut hva som forårsaket lyden, er jo det en helt normalt (nysgjerrighet for hva det var som laget lyden).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du blir utsatt for en uventet lyd så ville vel du også ha sjekket ut hva det var?

Nei. Ikke egentlig.

Jeg syntes ikke det høres normalt ut. Min kunne skvette til og brumme på sånne lyder etter at han kom til meg (ca 3 år), og da var han usikker/nervøs, selv om han ikke viste det så tydelig og avreagerte rimelig kjapt. Bryr seg overhode ikke nå, så det ga seg når han ble trygg. Men vanskelig å si om det er det samme med din hund. Lov å håpe at hun vokser det av seg.

Jeg pleie å snakke litt jeg, til de ekle tingene som ramlet i gulvet. :P Da skakka bikkja på hodet (trudde vel jeg var gal), og ble heller nysgjerrig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...