Gå til innhold
Hundesonen.no

Australian Kelpie


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

Kanskje jeg skulle spamme litt også? :D

Her er Anton(Redqliff's First Challenge)

IMG_5185.jpg

IMG_5191.jpg

Jeg er utrolig fornøyd med rasevalget mitt iallefall, her i huset blir det flere Kelpier(ikke nødvendigsvis flere enn to samtidig da). :lol:

Nå har jo jeg en av hver, men begge mine klarer et par dager i ro, dersom matmor ikke er i form. Vinteren er dvaletid her, med hensyn til trening. Vi går turer da, men hodetrimmen blir det dårlig med. Men, det er bare de mørkeste månedene, resten er vi aktive med lydighet og bruks mange ganger i uka. Har også begynt å sparke, og de er naturtalenter i trekk altså! Ivy(Deepeyes Poison Ivy) er også med på sparkturene, og de er et fint trespann! :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 165
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er gærne kelpien min, Humla Siri

Jeg kan jo fortelle litt om min, som er omplasseringskelpie pga den ikke gikk overens med de andre hundene i huset etterhvert. Ikke, Harly,Balrog og Strider har en annen maskin og utholdenhet en m

Opsis 2 år, bilder tatt av Pia. Flaks for meg at jeg fikk den aller aller søteste kelpien som finnes.

Posted Images

Kanskje jeg skulle spamme litt også? :D

Her er Anton(Redqliff's First Challenge)

IMG_5185.jpg

IMG_5191.jpg

Jeg er utrolig fornøyd med rasevalget mitt iallefall, her i huset blir det flere Kelpier(ikke nødvendigsvis flere enn to samtidig da). :lol:

Nå har jo jeg en av hver, men begge mine klarer et par dager i ro, dersom matmor ikke er i form. Vinteren er dvaletid her, med hensyn til trening. Vi går turer da, men hodetrimmen blir det dårlig med. Men, det er bare de mørkeste månedene, resten er vi aktive med lydighet og bruks mange ganger i uka. Har også begynt å sparke, og de er naturtalenter i trekk altså! Ivy(Deepeyes Poison Ivy) er også med på sparkturene, og de er et fint trespann! :ahappy:

Duuuu! Vi vil ha film fra neste sparktur altså! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da må du vente til det er lyst om kveldene! :aww: Det er så kjekt å sparke der vi gjør, for det er lite trafikk, og når det er mørkt, så ser vi om de kommer. Må jo utstyre en med headcam da, for jeg har iallefall nok med å styre og bremse når jeg står bak, og holde meg fast når jeg sitter på. ;) Gunn Eva er nok litt tøffere, hun kan få låne kameraet. Snart er det vel lyst uansett, så vi skal prøve, looover! :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Marie! Du glemte yndlingsbildet mitt av Balrog:

5690894879_86f451f9f8_z.jpg

Jeg digger det bildet! Han ser så innmari klar ut - «kom igjen! kom igjen!». :D

Og så litt Mikkespam. Han blir snart 2 år (30. mars), er en utrolig artig kar, og jeg er så utrolig fornøyd med rasevalget.

(nyeste øverst)

6872028665_65bfd44996_o.jpg

6813727147_03594e1bd3_o.jpg

5946595341_ac970a7cb5_o.jpg

5825806483_91623568e2_o.jpg

4852429667_7351074627_o.jpg

4853049768_73162b86a5_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Marie! Du glemte yndlingsbildet mitt av Balrog:

Jeg digger det bildet! Han ser så innmari klar ut - «kom igjen! kom igjen!». :D

Det har du jammen rett i! Og det beskriver veldig hvordan han er å trene med! Tusen takk for at du la det ut! :flowers:

Og så litt Mikkespam. Han blir snart 2 år (30. mars), er en utrolig artig kar, og jeg er så utrolig fornøyd med rasevalget.

Mikke er nyydelig! Jeg elsker gleden og galskapen! :lol: Og mitt favorittbilde; pappesken! :wub:

Det bildet burde vinne en pris, komme i en kalender e.l!

Her er gærne kelpien min, Humla :)

Så gøy at du også la ut bilder! Hun er såå søt! Håper å treffe dere igjen snart. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ingen fremgang på utgangsstilling. Han setter seg konsekvent ned i 90 graders vinkel mot meg om venstre hånd er tom. På den lyse siden er direkte levering av apportbukken konsekvent nå. ..for tiden. Kan belønnes med kampeleke eller et nytt kast. Gir håp om å få utgangsstilling på tom hånd en dag.  Den største utfordringen vi har er manglende IVER på tom hånd. Den viser seg i sitt og dekk, spin og twirl, hvor han er uengasjert og treg uten godisen i hånden. Trenger ikke være foran nesen hans, jeg kan stå på litt avstand med hendene i ro, men det MÅ være godis i dem - ikke i lommene, ikke på hylla, men i hånden - for å få IVER og fart i bevegelsene. Han er SÅ flink når jeg har godisen i hendene. Lineføring/fvf har vi mer fremgang med på tur. Her tilbyr han bedre og bedre posisjoner over lengre tid, med iver, fordi han har skjønt at godisen BLIR plukket opp fra lomma, eventually.  Det hele handler vel om å ha tillit til prosessen. Rome wasn't built in a day.  Han er forøvrig vokterhund med stor V. Ansvarsbevisst som få. Ble irritert av at jeg nettopp flyttet meg fra skrivebord til sofa i samme rom, for da "måtte" han også reise seg fra det harde gulvet han foretrekker ligge på, og flytte seg de to metrene etter meg. Han så hvor jeg satte meg, lenger inn i rommet uten mulighet for å stikke av uten å måtte passere ham, men avstanden.. Han sukket tungt og irritert over the inconvenience jeg påførte ham, før han motvillig - på eget initiativ - fulgte etter og la seg ned igjen. Max en meters avstand for god sikkerhet ser ut til å være regelen han har lagd for seg selv. 
    • Jeg har ingen evne til å forstå hvordan dere klarer å leve uten hund i hus, bare tanken gir et mareritt av et tomrom… Skjønner selvsagt at livet er livet, men hjelpes.
    • Jeg levde uten hund i fem år. Presterte flytte da jeg var hundeløs pga drittsekk "kjæreste" med egen allergi og allergisk datter. Da det var slutt satt jeg i situasjonen at huseier nektet meg å ha hund, og det var vanskelig å flytte fordi jeg bodde godt og sentralt til en rimelig penge, og fant ikke noe tilsvarende innen budsjettrammen. Planla neste hundehold så og si daglig, i fem lange år. Merker nå hvor mye lettere hverdagen var uten. Den ubegrensede friheten til å gjøre whatever når som helst uten å måtte planlegge for hunden. Samtidig var savnet der hele tiden. Det er fordeler og ulemper med og uten. For meg er hund er såpass berikende, jeg føler meg ikke hel uten, så jeg gir heller gir avkall på den friheten en har uten. Bare det å gå en tur uten hund er direkte smertefullt. Jeg gråt jevnlig i savn av hunder jeg har hatt.  Kjenner forøvrig på at det er pes å ha valp og jeg gleder meg til han er voksen. Når han er voksen vil jeg antakelig savne valpetiden 🤷🏼‍♀️
    • Her tenker jeg hundeeierene bør dekke sine egne skader, jeg vil si det er ganske delt skyld. Dette var ikke en fremmed løs hund som kom uforutsigbart på, og jeg mener dere begge hadde ansvar for å forutse og forebygge denne situasjonen. Hvis du var ukomfortabel med at den andre hunden var løs burde du gitt beskjed om det og krevd at hunden var i bånd, ihvertfall i nærheten av dine. Samtidig burde hans eier selvfølgelig også sørget for å ha kontroll når han oppsøkte dine. Nå vet jeg ikke hvor godt hundene kjenner hverandre eller om de har vært mye sammen før, men nettopp dette er jo grunnen til at hunder ikke skal sosialisere med andre i bånd, selv om det jo som oftest går bra. Jeg mener ikke at din hund burde vært løs, men at den andre burde vært i bånd når den tydeligvis ikke holdt seg unna dine.  
    • Er det noen som kan bidra med tanker rundt en vanskelig sak? Jeg med mine to hunder var på tur med en annen familie med en hannhund, vi kaller han Kalle. Denne hannhunden gikk løs på hele turen, selv om det var båndtvang. Mine to hunder, tispe og hann, drev å lekeslåss, begge var i bånd. Den andre hannhunden Kalle, kommer og ypper og de to hannhundene begynner å slåss. Kalle fikk et rift som måtte sys. Min hannhund fikk tilsynelatende ingen skade.    Spørsmål 1: Siden den andre hunden ble skadd tilbød jeg meg å betale veterinærutgiftene. Burde jeg latt være det? Siden Kalle var løs? spørsmål 2: det viste seg at min hund også hadde fått et sår. Det ble infisert etter en uke og min hund har nå fått massive betennelser i huden og det kommer til å koste langt mer enn forsikringen min dekker. Det er trolig snakk om hudtransplantasjon og pleie i lang tid eller avliving. Bør evt operasjonskostnader utover forsikring dekkes av meg, jeg hadde jo min hund i bånd? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...