Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer på om jeg kan ha to forskjellige sider på samme webhotel? Jeg har jo hjemmesiden min på lolapagola.com, med hundeblogg og Casperting. Jeg har en annen blogg som ikke er hunderelatert, som hadde vært greit å få inn på samme sted. Og da skulle jeg gjerne importert alle innleggene. Men da vil vel alle innleggene blandes med bloggen på lolapagola.com?

Jeg vil ha to separate blogger/sider. Så det trenger ikke være likt design heller, det skal være to forskjellige sider, men ligge på samme webhotel. Hvis noen skjønner hva jeg mener.

Hva gjør jeg da? Kan jeg bare legge inn en til wordpress-pakke på samme webhotel? Blir det ikke rot i sakene? Og hvordan får jeg da en egen adresse til bloggen? f.eks blogg.lolapagola.com eller noe.

Skrevet

Spørs hvor man har sidene, hvem som hoster og hva de tilbyr. Selv kan jeg lage underdomene med ett trykk - da laster man opp wp i underdomene(lages mappe på hotell når du oppretter underdomenet) og så er det bare å legge inn likt som man gjorde første gangen (men da seff blogg.orgdomene.her) (samtidig opprette ny sql db er enklest slik at man har adskilte syns jeg)

One.com vet jeg ikke om har muligheter for underdomene gratis? - du får sjekke.

Tror du bare har mulighet for en DB også der. Da er det mulig å legge inn ny WP med annen prefix tror jeg.

Så med litt knoting, så tror jeg du kan legge wp i egen mappe i rota av wp (f.eks med "blogg" som navn på mappa) og sette annen prefix under innstalering. Da blir adressen naturligvis lola.com/blogg/ (men du slet jo på original-installering med dette?, hvorfor vet jeg ikke)

Edit: tydeligvis fungerer da "blogg" mappa som underdomene hos de så lenge den har en index fil i seg. Som det står på siden deres:

For å opprette et subdomene skal du legge en mappe i roten av ditt webhotell. Inne i mappen skal det ligge en index fil. For å se ditt subdomene i browseren kan du velge mellom følgende to muligheter:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...