Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp som ikke spiser noe særlig


VelvetVamp

Recommended Posts

Skrevet

Valpen min er vel ca 10 uker, og han spiser utrolig dårlig.

Han får tre ganger om dagen, anbefalt mengde eukanuba. I dag skippet han frokosten, spiste en munnfull av middagen sin. Slik har han drevet på siden jeg fikk han.

Noen måte å få han til å spise mer på?

Jeg fikk han den 14 des, og han virker som han er husvarm nå..

Skrevet
Jeg tar den bort etter stund.

Bra at du gjør det.. Han kommer helt sikkert til å begynne å spise mer etterhvert når han skjønner at Maten blir borte vis han ikke spiser.. :D

Skrevet

Har en valp som gikk på Eukanuba når jeg fikk han, men han spiste nesten aldri, så vi byttet for... i ettertid har jeg fått vite at eukanuba smaker lite i forhold til f.eks. Royal Canin

Skrevet
Har en valp som gikk på Eukanuba når jeg fikk han' date=' men han spiste nesten aldri, så vi byttet for... i ettertid har jeg fått vite at eukanuba smaker lite i forhold til f.eks. Royal Canin[/quote']

Samme her..

Skrevet
Har en valp som gikk på Eukanuba når jeg fikk han' date=' men han spiste nesten aldri, så vi byttet for... i ettertid har jeg fått vite at eukanuba smaker lite i forhold til f.eks. Royal Canin[/quote']

Har hørt det samme.. :) Chessea er i alle fall vill etter Royal Canine..

Men hun er vill etter all mat hun da.. :roll:

Skrevet

Tror hunden din begynner å spise selv om du har eukanuba. Det er jo ett veldig bra for så jeg tror ikke du trenger å bytte. Men Royal Canin er jo også ett bra for. Vent å se du, tror nok han spiser ettervert.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Valpen min er nå 16 uker gammel, og her var det samme problemet. For det første er jeg typen til å bekymre meg, så når hun ikke ville spise ble jeg alltid bekymret. I tillegg var det ganske plagsomt å bare sitte å vente på at hun skulle spise hvert måltid når hun ikke gjorde det likevel. Jeg tok også bort maten etter en stund.

Dette var eukanuba, og hver gang jeg gikk på kjøkkenet for å lage mat til henne ble hun veldig glad. Hun spratt rundt beina mine og var veldig ivrig. Med en gang matskåla ble satt på gulvet snuste hun litt på maten, så gikk hun og fant på noe annet. Var det ingen leker i rommet, gikk hun bare rundt og snuste opp smuler og sånt. Jeg ga henne aldri noe erstatning når hun nektet å spise, og jeg lokket ikke med å putte andre ting i maten heller.

Til slutt ga jeg opp og byttet til vom&hundemat. Nå kaster hun seg over maten! Hunder kan jo gå lei av fôret, men jeg håper ikke hun blir lei av dette. Har bare prøvd i 2 uker, men er veldig fornøyd.

En annen ting er at det er mye mindre avføring nå, og det lukter ikke så ikke heller. :P

Skrevet
Så jeg burde bytte for?

Ser for meg ut som om du har sheltie, stemmer det?

Jeg har prøvd flere fortyper og har nå ganske så lenge brukt Royal Canin. På sheltievalper fra 10 uker og oppover bruker jeg Royal Canin puppy medium size. Er kjempefornøyd, og det er ingen hunder som ikke spiser.

Husk også at det ikke er alltid man skal gå etter anbefalt mengde for på forsekken, spør heller oppdretter eller en annen med samme rase.

Skrevet

Ser for meg ut som om du har sheltie, stemmer det?

Jeg har prøvd flere fortyper og har nå ganske så lenge brukt Royal Canin. På sheltievalper fra 10 uker og oppover bruker jeg Royal Canin puppy medium size. Er kjempefornøyd, og det er ingen hunder som ikke spiser.

Husk også at det ikke er alltid man skal gå etter anbefalt mengde for på forsekken, spør heller oppdretter eller en annen med samme rase.

Ja jeg har en sheltie :P

Kanskje jeg skal prøve det foret på han, har sett de har det i dyrebutikken like ved meg også.

Skrevet

På mine har det hatt utrolig positiv virkning på pelsen også :) En annen ting jeg gir mine er en teskje med solsikkeolje i foret. Dette har hatt den virkningen at de ikke klør så lett, pluss at pelsen "skinner" mer :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Lever kan være for sterkt for en liten valp,og kan gi løs mage - ikke gi dette som krydder, da man gjør hunden mer kresen i tillegg...

Eukanuba har mer kjøtt i seg enn andre for - ergo trenger ikke hundene spise så mye - flesteparten av hunder og katter som blir fort på Eukanuba spiser helt ned i halvparten av anbefalt foringsmengde.

Skrevet

Det vi gjorde da Ero ikke spiste noe særlig(ikke på 2-3 dager i strekk uten mat) så begynte vi å ha noe skikkelig godt oppi når han spiste opp alt. Det tok ikke lange tiden før han skjønte at han måtte spise opp alt for å få noe godt, og nå spiser han som bare det, og ikke blir han kresen heller.

Skrevet
Det vi gjorde da Ero ikke spiste noe særlig(ikke på 2-3 dager i strekk uten mat) så begynte vi å ha noe skikkelig godt oppi når han spiste opp alt. Det tok ikke lange tiden før han skjønte at han måtte spise opp alt for å få noe godt, og nå spiser han som bare det, og ikke blir han kresen heller.
'

Timon har ikke løs mage og kan spise fòret med og uten krydder så jeg vill ikke si at han får løs mage eller er kresen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...