Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger et tøybur i kelpie-størrelse som kan være med på treninger, stevner o.l. Jeg kan selvfølgelig kjøpe nytt når jeg får summet meg til det, men hvis noen uansett har et de skal selge, kan jo det være like greit. :)

Jeg kommer til å dra det med meg en del på buss, tog osv, så jeg vil ikke ha et som er større og tyngre enn nødvendig.

Skrevet

Sjekka om tøyburet på europris er stort nok? :)

Jeg husker ikke de nøyaktige målene, men jeg vurderte å kjøpe det en dag her, men konkluderte vel med at det ble litt knapt. Det er mulig det finnes i flere størrelser, men på Europris her på Ås har de i alle fall bare en størrelse nå, og det var vel ikke mer enn 48 cm høyt, for eksempel. Det blir litt lite for en hund som trolig bikker femti cm i mankehøyde, syns jeg. Lengden var forsåvidt grei nok på ca 70 cm, men jeg syns det ble for smalt og lavt. (Jeg fikk ikke sett det oppstilt, men ut fra målene syns jeg det ble litt lite.)

Skrevet

det er litt lite det medium buret, så jeg har det store. der kunne jeg fint ha issi og amiga og fortsatt grei plass i. var faktisk doffen valp,issi og amiga i det engang .men det er jo litt stort å drasse på :P

Skrevet

Jeg har et. 54 cm høyt, 45 cm bredt og 63 cm langt. Det kan du få for 100 kr. følger med veske med bærehåndtak. Beige og brunt med nettingvinduer på alle sider samt rullegardiner for å dekke de.

Skrevet

Jeg har et. 54 cm høyt, 45 cm bredt og 63 cm langt. Det kan du få for 100 kr. følger med veske med bærehåndtak. Beige og brunt med nettingvinduer på alle sider samt rullegardiner for å dekke de.

Det er like stort som Whoopsis sitt, som jeg har hos meg for tiden. :P Så jeg prøvde det nå, og jeg syns det også blir litt i minste laget dessverre. Det går akkurat om det bare er snakk om å ligge helt i ro noen minutter på trening i ny og ne, men til stevnedager, kursdager og slikt syns jeg det blir for lite. Særlig med tanke på at han blir større enn han er nå når han er ferdig utvokst... Men takk for tilbudet! :)

Skrevet

Plantasjen har hundebur, husker ikke målene, men det er vel medium størrelse. Koster 499 kr :) Det er ikke superkvalitet, men om hunden ligger fint og rolig i buret er det bra nok :) Bris har det, og han er vel ca 40-50 cm i mankehøyden nå :)

Skrevet

Så på disse på Bjerke. Lettvinte og (etter sigende) markedets billigste i den kvaliteten.

Det så jo ikke så verst ut, egentlig. Prøvde du å løfte på det? Tøybur med stålstenger blir ikke nødvendigvis så lett å bære på... :P Men det har jo den fordelen at det blir en del stødigere.

Skrevet

Det så jo ikke så verst ut, egentlig. Prøvde du å løfte på det? Tøybur med stålstenger blir ikke nødvendigvis så lett å bære på... :P Men det har jo den fordelen at det blir en del stødigere.

Ikke i size trippel eller kvadruppel XL som er min evt størrelse, men det som var mindre var rett så handterbart. Superlett å slå sammen og så solid og godt ut, til tøybur å være.

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...