Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De fleste dyrebutikker har vel sirisser? Jeg pleide å handle på Oslo Zoo senter en stund, kan ikke huske å ha fått nei i noen dyrebutikk jeg har vært inne i når det gjelder sirisser. Du kan ikke bruke B. Dubia da? Da kan du evt få kjøpe noen av meg hehe

Skrevet

Jeg vet ikke, jeg har bare kjøpt fra èn dyrebutikk her i Oslo, men nå blir den litt langt unna bostedet mitt. I Bergen var det veldig få butikker som hadde sirisser, så jeg trodde det samme gjaldt Oslo! Men da skal jeg ta meg en tur innom hvert fall sjappa på Oslo City og Kolbotn :)

Dubia går dessverre ikke!

Skrevet

Stikk innom Oslo Zoo Senter, det ligger like ved Gunerius! Absolutt å anbefale, mye bedre service og priser enn Oslo City, opplever jeg. Jeg kjøpte 30 medium sirisser for ... 100 kr, kanskje? Eller var det ennå mindre?

De selger både i store og små kvantum, og pleier å ha melormer, zophobas og sirisser, og iblant også kakkerlakker. :)

Skrevet

Kan jeg spørre hvilket dyr som spiser disse sirissene og zophobas? For regner med at det er ment som fór..

Geckoer og andre øgler, vannskilpadder, etc. etc. :)

Fun fact: I Kina var det visst nok vanlig med siriss "kamper" i gamle dager. To sirisser som sloss til døden og så veddet man penger på vinneren. :P

Skrevet

Geckoer og andre øgler, vannskilpadder, etc. etc. :)

Fun fact: I Kina var det visst nok vanlig med siriss "kamper" i gamle dager. To sirisser som sloss til døden og så veddet man penger på vinneren. :P

Av de lovlige; taranteller, scorpioner, knelere etc.

Skrevet

Tusen takk for svar! Melormer funker bra :-) Er det greit å importere fra UK mtp Mattilsynet da?

Ugh, ville ikke likt å forklare den der hvis den ble stoppet, hvis du først trenger så store kvanta.

Men såvidt jeg vet regnes ikke insekter som dyr, og dekkes dermed ikke av loven om import av dyr. Det er lov, men du må nok få tillatelse først, tror jeg.r

http://www.reptilfre...g-insekter.html

Jeg husker forvirring da vi hadde tarantell - vi ble fortalt at zophobas var melormer.

Det er de altså ikke. Melormer er små og ekle og myldrete, zophobas er store og biter. :P:lol: (Og husk å IKKE riste panisk på hånden fordi du skvetter av at den biter - da flyr den nemlig veggimellom og kryper inn under sengen... *grøss*)

RED: Men seriøst. I Oslo, Oslo Zoo Senter har alt du trenger. Det ER litt mindre mas enn å bestille på nett hvis du trenger tillatelse.

Skrevet

Takk for svar :-D Jeg har aldri brukt melormer tidligere fordi dyret som skal ha det begynner å få dårlig syn, og da bør det være litt størrelse på de. Zophobas har jeg mange ekle erfaringer med, spesielt med billene de blir til når man er litt sløv og får zophobas på rømmen :lol:

Skrevet

Bestiller ofte, og har aldri hatt noen problemer med det. Utenpå posen står det at det inneholder levende ufarlige dyr, så det er ikke sjult hva som er inni.

Bestiller et halvt kilo om gangen, så det er jo ikke snakk om så mye.

Tror ikke du trenger tillatelse på melorm, men jeg vil ikke garantere noe. Du kan jo ta en telefon til mattilsynet å høre.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...