Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

V&H er jo en ting, det er jo selvklart at det kan serveres i skål og ikke søler. Men hva med blodig slakt? Som de bruker en times tid på å tygge i seg? Skal love deg at et håndkle ikke holder :P

Her serveres maten ute når de får slakt/kjøttstykker, men jeg lurer på hva jeg skal gjøre til vinteren. Tviler på at dvergpuddelen synes det er særlig trivelig å ligge ute i -30 og spise maten sin... Mulig jeg må ta i bruk dusjen igjen, eneste som er lett å vaske.

Guest Belgerpia
Skrevet

Himmel og hav, hvordan bikkjer er det dere har da? Seriøst? Jeg har en ekstremt matglad hund og han suger for inn som en støvsuger på speed - stort sett får han tørrfor, men når han får vom og hundemat så får han det i samme matskål, på kjøkkengulvet der han alltid får maten sin og det er ikke noe gris noe sted. Når jeg har gitt frossen klump så får han det i gangen når jeg går om morran, (da dekker jeg til senga fordi han liker å ligge mykt når han koser seg og det kan han drite i) - men det er aldri noe kliss igjen etterpå. Han rydder fint etter seg han.

Skrevet

V&H er jo en ting, det er jo selvklart at det kan serveres i skål og ikke søler. Men hva med blodig slakt? Som de bruker en times tid på å tygge i seg? Skal love deg at et håndkle ikke holder :P

Her serveres maten ute når de får slakt/kjøttstykker, men jeg lurer på hva jeg skal gjøre til vinteren. Tviler på at dvergpuddelen synes det er særlig trivelig å ligge ute i -30 og spise maten sin... Mulig jeg må ta i bruk dusjen igjen, eneste som er lett å vaske.

Gi maten frossen, da blir det ikke noe søl. Eller gi de et fleecepledd å ligge på. Mine klarer fint å ligge i ro med hvert sitt lammelår, de får nemlig ikke LOV til å flytte seg med maten sin. Mat er til for å spises, ikke lekes med. Om man har flere huder, og de føler de må flytte seg fra de andre for å spise, får de mat for nærme hverandre. Øk avstanden mellom hundene, og problemet med at de flytter på maten blir borte.

Til TS, hvorfor deler du opp kyllingvingene? Det gjør det lettere for hunden å svelge stykket helt, poenget med kjøtt og ben er jo at hunden skal tygge og få både mentalstimuli, tannrens og mat i samme slengen. Selv chihuahuavalper kan tygge i seg en hel kyllingvinge uten problemer :)

Skrevet

Issi og Amiga støvsugde skålene og de griset aldri. Doffen derimot.. Herre min hatt. Tørrfor og vom blir løftet og lagt på gulvet og klint utover. Så han får spise på kjøkkenet på flisene så jeg kan tørke over etterpå. Om vom en er helt tint så går det noenganger ned kjapt :-P

Skrevet

Jeg har heller aldri hatt noe gris med mine når de spiser kjøtt. Noen ganger slipper de et par biter på utsiden av skålen, men de blir behørig tørket opp etter at skålen er renslikket ;)

Skrevet

De får i stuen på parketten, i gangen, på kjøkkenet.. Hvor det måtte passe. Har grådigluser i hus her og, ingen stor fare for søl (og blir det noe er det ingen bedre til å rydde opp etter seg ;))

Skrevet

Til TS, hvorfor deler du opp kyllingvingene? Det gjør det lettere for hunden å svelge stykket helt, poenget med kjøtt og ben er jo at hunden skal tygge og få både mentalstimuli, tannrens og mat i samme slengen. Selv chihuahuavalper kan tygge i seg en hel kyllingvinge uten problemer :)

Deler opp i to hvis de får inne, hvis ikke blir det så mye gris. Tygge, slippe på gulvet, slikke vingen bortover gulvet, osv. Rett og slett for at det skal bli litt mindre klin, og at de skal spise litt fortere. Det kan godt være at de også rett og slett trenger mer trening på store kjøttstykker?

Legger til at hundene er miniatyrer.

De er veldig flink til å tygge alt sammen, ingen av hundene her svelger ting rett ned. Ligger det små beinrester av vingene igjen, så tygger de dem også før de svelger.

Dessverre ingen av mine som spiser frossen mat. Den ene kan spise kald V&H, men jeg er egentlig ikke så glad i å gi det kaldt, da hunden virker iskald etterpå, skjelver, osv. Det er sikkert ikke noe farlig da.

Skal prøve å gi rått margbein frossent nå, se om de vil ha det. De er vanligvis veldig glad i margbein.

De eneste rå tingene jeg har foret med er: Svinekoteletter (her har jeg egentlig fjernet det største hardeste beinet, men det er kanskje unødvendig?), kyllingvinger, kyllinglår, V&H og margbein. I tillegg til slintrer og avskjær fra diverse kjøttmiddager vi har.

EDIT: Nå spiser faktisk hun ene av margbeinet som er frossent. :D Hun andre bryr seg foreløpig ikke noe som helst om hennes margbein, snuste en gang på det, og gikk å la seg i sofaen igjen. Men da kan det gjerne være en ide å begynne å gi frossent og se om hun andre kanskje etterhvert også begynner å bry seg?

IMG_20120823_124739.jpg

Skrevet

Fint at hunden din spiser frossent, det er definitivt veldig greit for eierens del iallefall. :) Samt får jo hunden kost seg med maten ekstra lenge.

Men margbein er ikke noe man anbefaler å gi. Alle vektbærende ben fra større dyr sliter på tennene, og kan i verstfall ødelegge dem, men så lenge du passer på at hunden ikke gnager på selve benet og kun spiser margen er det jo greit. Kotelettbein er jo småtteri iforhold til det, og går bra så lenge hunden tygger.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hun andre spiser fremdeles ikke frossent. Men løste seg med tanke på gris da jeg kjøpte en litt stor biabed. Selv om hun aldri ligger i den til vanlig, så spiser hun alt av bein og kjøtt i den, og har foreløpig ikke forsøkt å ta det med seg ut. Og den sengen er jo så enkel å tørke av etterpå :D :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...