Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Chibi er en orange pommetispe, født 20.11.2008.

Hun er en happy-go-lucky liten hund, som synes at pipeleker og tennisballer er de viktigste elementene verden har å by på. Mennesker synes hun stort sett er helt fantastisk. Særlig gamle damer, da vrenger hun seg nesten ut av den fluffy skinnfellen sin. Litt reservert overfor barn, har visstnok hatt noen uheldige opplevelser hos en tidligere eier, men hilser gjerne på om de bare holder seg litt i ro.

Chi ble lite sosialisert med andre hunder under oppveksten, og har ikke noe stort behov for / kunnskaper om å leke med andre. Hun storkoser seg derimot på fellesturer og treninger! Andre dyr er hun langt mer begeistret for. Geiter er Chibis absolutte favorittdyr. Katter er populære, hester er spennende men skumle nok til at man holder seg på klokelig avstand, og høner er fasinerende skapninger. (skulle gjerne satt tennene i dem, men etter litt trening nøyer hun seg men å snuse litt)

Chi kom til meg som ettåring, og har tidligere bodd hos et par i Moelv og litt feil folk i Stavanger(?). Kom som valp fra Malmø, så vidt veterinærsjekkpapirer kan fortelle.

Alt i alt er Chibi en stor personlighet i en liten, fluffy kropp!

395373_10151310653890543_2001678810_n.jpg?t=1344362690

Skogsturer er ingen hindring for en liten kropp ( Så lenge lyngen ikke er for høy ;) )

303349_10151822998355543_977597993_n.jpg?t=1344362773

Sommertur med Chi og mammas to hunder, Hugo og Yoshi

557635_10151572731020543_2009225014_n.jpg?t=1344362902

Sosialiseringstur til Frognerparken 1.mai, med Chibi og Yoshi, og min venninnes to hunder Lotus og Gizmo

181141_10151921512025543_7375458_n.jpg?t=1344363059

Vennskapsbånd dannes når nye pusunger har kommet i hus :)

  • Like 2
Skrevet

Så søt hun er :D første delen av beskrivelsen av henne høres mistenkelig likt ut som min papillon. Verden er en enste stor lekeplass :D

Velkommen til hundesonen forresten!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...