Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger virkelig en slags offentlig motivator for dette joggeprosjektet mitt, så det får bli denne tråden :P . Må som jeg nevnte i Fitnesstråden klare 30 minutter innen første uka av september pga. et joggekurs jeg skal vikariere for (hjelpe folk å gå fra null til 30 minutter).

Jeg jogget i går, ca 19 minutter i sakte tempo.

Oppvarming og nedvarming er ikke registrert på appen. Kommer til å teste ut RunKeeper, Endomondo og MyFitnessPal for å se hvilken som gir mest nøyaktig resultat på GPS'en.

Dersom noen andre her er flinke til å jogge, eller vil bli med å forbedre tiden sin, sleng dere GJERNE med! :D

Jeg skal jogge igjen i morgen. Sånn, nå er det skrevet her :P .

  • Like 1
Skrevet

Dette er AKKURAT hva jeg trenger :D Driver å jogger strekningen Ski-Langhus om dagen, en strekning på 6,2 km. Rekorden min hittil er 40 min og 17 sek. Målet jeg har satt meg hittil er 35 min :)

I går var jeg 5 sek fra å ta den, utrolig irriterende..

Her er et lite motivasjonsbilde :P haha

53cf12ce.jpg

Guest lijenta
Skrevet

Jeg får se om motivasjonen blir større enn krampene. Har lyst til å jogge men hver gang jeg prøver så blir det kramper også frister det ikke å gå på neste dag igjen.

Skrevet

lijenta: Prøv med litt mer salt i maten, samt det kan hjelpe med en banan rett før du trener så du får mer potassium i kroppen (som kan hjelpe med å motvirke muskelkramper).

Skrevet

IW:

Har du noen tips til meg, når jeg nå vil begynne å trene meg opp igjen etter kyssesyke? Jeg går ut ifra at kondisen min er på bånn, og astmaen sterkere en noen gang, så jeg må sikkert ta det rolig. Men du vet sånt mye bedre enn meg :)

Guest lijenta
Skrevet

lijenta: Prøv med litt mer salt i maten, samt det kan hjelpe med en banan rett før du trener så du får mer potassium i kroppen (som kan hjelpe med å motvirke muskelkramper).

Liker veldig godt det du sa med mer salt i maten. Banan kan jeg desverre ikke spise så hvor ellers finner jeg potassium?

Editt det er Kalum på Norsk

Skrevet

Ja, der har du et poeng. Skal ta det med henne når jeg drar dit og tar blodprøver til uka.

Men sånn, i forhold til muskler. Er det som en diett, at man helst skal ta det langsomt, eller kan man "pøse på"?

EDIT:

Nå følte jeg meg masete :lol:

Ja, ja. Sånn går det når noen er flinke til ting.

Skrevet

Har hørt at magnesium også skal hjelpe mot kramper. Og det er nok bedre å ta kosttilskudd enn å spise mer salt om det skal ha noen virkning. Salt bestå jo av så mange forskjellige mineraler.

Gleder meg til å høre hvilken app som kommer best ut i testen din IW, så skal jammen meg jeg laste ned også. Liker denne tråden! :D

Guest Ulla-Britt
Skrevet

Endomondo er i alle fall super for motivasjonen hvis det er distansen man skal prøve å forbedre. Denne turen gikk på relativt rette stier. Telefonen min har tydeligvis en litt annen oppfatning av hvor vi har vært enn meg. :huh: Men det kan vel ha noe med gps'en i telefonen å gjøre kanskje...

Skjermbilde.jpg

Ellers slenger jeg meg gjerne med på denne. Heia heia alle sammen. :cheer:

Skrevet

Jeg prøvde Endomondo idag da jeg gikk tur med Marvel, og den kommer jeg ikke til å bruke noe mer. Jeg får samme resultat som deg Ulla-Britt, veldig hakkete linjer og jeg så f. eks at telefonen mente jeg hadde krysset gata både her og der, men jeg visste f. eks at jeg kun hadde gått på den ene siden hele tiden. Jeg tror det rett og slett er at appene reagerer forskjellig på GPS'en og signalet. Noe fungerer kanskje forskjellig fra tlf til tlf også?

Tar MyFitnessPal i morgen tenker jeg, eller RunKeeper igjen.

Ia: Mtp. musklene så er det bare å gjøre det du klarer, det du derimot bør tenke på er å ta det gradvis pga. det er veldig hardt for knærne å jogge :) . Så om du som meg, må jogge på hardt underlag så ikke overdriv. Jeg kommer ikke til å løpe mer enn maks en halvtime når jeg har kommet meg dit, og så heller prøve å forbedre f. eks distansen eller tiden på en spesiell runde.

Skrevet

Herlig med en slik tråd!

Jeg var såvidt begynt å komme i bedre form før ferien, men.... 3 ukers ferie fikk meg i dårlig kondis igjen gitt :/

Sliter med å jogge lange strekk. Er nødt til å gå litt innimellom. Spesielt opp bakker :sweat:

Skrevet

Idag testa eg nike + sin app på jogetur, og den var ganske grei, fikk beskjed på øret kvar km, kor lenge eg hadde jogga og gjennomsnittstid per km. ikkje heilt sikker på om gps er heilt korrekt, den samme runden ble målt av ei vennine tidligere med den der edmondo appen og då var turen 300 m lenger så veit ikkje heilt kva for ein som stemmer..

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Endomondo er i alle fall super for motivasjonen hvis det er distansen man skal prøve å forbedre. Denne turen gikk på relativt rette stier. Telefonen min har tydeligvis en litt annen oppfatning av hvor vi har vært enn meg. :huh: Men det kan vel ha noe med gps'en i telefonen å gjøre kanskje...

Skjermbilde.jpg

Ellers slenger jeg meg gjerne med på denne. Heia heia alle sammen. :cheer:

Vil tro det har en del med gpsen i telefonen å gjøre? På min er ihvertfall endomondo ganske nøyaktig. Endomondo og Runkeeper er helt samkjørte på distanse og jeg får samme distanse på samme runde hver gang (pluss minus kanskje 50 m) og det er omtrent det samme som om jeg måler på kart, så vil tro det er sånn ca rett. Litt unøyaktigheter er det alltid i gpser, men de hakkete linjene du fikk ble jo veldig feil.

Som du ser får ikke jeg sånne hakkete unøyaktigheter. Den kan vise at jeg er litt på siden av stien noen ganger uten at jeg er det, men det er under 10 m feilvisning hele tida.

endomondoeks-1.png

Skrevet

Nå jogger ikke jeg, men kan jo hende jeg får et spark i r... etterhvert :) Men det jeg skulle si var at jeg bruker sports-tracker (var Nokia sin før), og er veldig fornøyd med den + at man kan ta bilde underveis som man og kan laste opp, dele med andre venner og på face :)

Skrevet

Jeg var med på en joggegruppe hvor måler var å kunne løpe 1 mil etter et par mnds trening. Der var tipset at dersom man ønsker å forbedre joggekondisen sin, så bør hver tredje økt være en intervalløkt. Om man kjører 4x4 eller bakkeintervaller er ikke det så viktig, men det er iallefall kombinasjonen av de rolige lange turene og intervalltreningen som gir raskest resultater både i fart og utholdenhet. Visstnok.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...