Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har ikke hatt tispe på årevis, men overtok ei sheltie-tispe i Januar.

Idag kom løpetiden,og jeg blir litt stressa.

Er det noe spesielt man må passe på,gjøre og ikke gjøre?

Skjønner selvfølgelig at hun ikke bør gå løs med hanner uten kontroll.

Har en kastrert hanne i hus og,så blir spennende og se om han reagerer.

Hun lukter ganske heftig så bare lurer på om d er noen regel for dusjing under løpetiden?

Hun er kjempeflink å vaske seg selv,og flekker på gulvet har jeg heller ikke fått enda.

Men så er d jo bare dag 1 og da. Så skal vel ikke "glede" meg for tidlig.

Også troooor jeg hun var plaget med IS tidligere.

Noe man kan gjøre for å prøøøøve å unngå dette? :)

Takk for svar,så lenge :)

Skrevet

Her unngår nærkontakt med hanner under løpetiden. Det er ikke noe poeng i å la dem sniffe og styre hverken for tispa eller hannen. Det blir jo ikke noe på dem, så hvorfor friste.

Vi har også en kastrert hannhund. Bortsett fra at tispene oppfører seg som sjøger på ball rundt ham, er det ikke noe problem. Jeg stopper det som irriterer meg, resten bryr jeg meg ikke med :icon_redface:

Skrevet

Det er helt greit å spyle henne med vann bak, men jeg ville ikke vasket daglig med såpe.

Ang innbildt så hevder noen å ha god effekt av tørkede bringebærblader, som vel må gies i forkant. Usikker på dette siden jeg aldri har brukt det, men mener det er skrevet noe på forumet om dette - søk og se om du finner. Ellers kan jo dyrlegen gi Galastop, men dette stopper først og fremst melkeproduksjonen. Ellers sverger mange til litt mindre mat og mer mosjon for å avhjelpe det.

Skrevet

Tusen takk for svar :)

Å gi henne mindre mat,er vel ikke noen god idè tror jeg,da hun får for lite allerede,pga diett ..

Så å fjerne enda mer, gjør vel ikke godt for henne kanskje ? :/

Hun har vært SKIKKELIG bitchy mot andre hunder den siste mnd.

Og hun er svært overbeskyttende for menneskene vi er rundt, meg, og spesielt den andre hunden min.

Hun "tar" de som skal prøve å leke med han,og har vært skikkelig mongo-hund egentlig. Hehe .

I tillegg er hun jo blokka for ALT som heter "høre etter" .. Hun hører ikke på noenting..

Er dette normalt? :P

Skrevet

Herregud .. 2 dager inn i løpetiden,og jeg blir GAL av hele hunden.

Hun peser,og peser,og peser og peser så fort hun er innendørs.

Hva kan dette skyldes?

Ute så gneldrer hun på alt,og er helt bajas.. Hører ikke etter på noenting heller.

I tillegg så spiser hun ikke opp maten sin,og hun er på diett :/

Ikke mye hun ikke spiser,men noe,og til vanlig pleier hun å sluke det ..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...