Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til enkle aktiviseringsleker (ikke nødvendigvis med godbit) ?


Recommended Posts

Skrevet

Kom med enkle leker, hjernetrim osv man kan gjøre hjemme :) Selvfølgelig ting hvor man kan bruke godbiter også, men for de som har hunder som ikke er SÅ gira (:whistle:) på godbiter så kom gjerne med forslag til andre leker/aktiviteter også.

Føler vi er i ferd med å bli litt kjedelige og repeterende her, så vil ha litt ny inspirasjon!

Skrevet

Vet ikke helt om du tenker på dette som en lek eller noe, men når Nora var liten så bløta jeg en klut som jeg lå i frysen til den var stivfrossen. Det var en skikkelig hitt å ligge å tygge/sutte på. Fikk det tipset til "noe å gjøre på" av noen her inne :)

Skrevet

Hei!

En tom brusflaske med godbit inni, kan gi mye god aktivisering. Isbiter er også morro. Legg ut gobiter i huset, og la hunden få finne den første. Etterhvert begynner den å lete mer systematisk.

lykke til :-)

Skrevet

Nese-dytt kan fint gjøres i sofaen, såfremt hunden for lov til å være der da. Veldig enkelt, hunden setter nesa i hånda di (eller noe annet du ønsker) og får en belønning.

Og hvis du holder på med lydighet kan avstandskommandering også gjøres i sofa. Her anbefales dog et svært avslappet forhold til hund, sofa og slitasjeskader :-)

Skrevet

Ta et stort badehåndkle og legg en godbit på gulvet mens hunden ser på. Så legg håndkleet over og la hunden grave den frem. Avanser så med å legge godbiter på håndkleet og brett over. Så kan det etterhvert brettes sammen flere og flere ganger til det tilslutt bare blir en lite firkant. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...