Gå til innhold
Hundesonen.no

Haster! Beste veterinær "legevakt" Tønsberg omegn. Hvem?


Janis
 Share

Recommended Posts

Ringte de i stad, og de sa jeg skulle se det ann.

Det går mye bedre nå, heldigvis. Hun har nok "bare" fått seg en trøkk. Ser ut som det går over.

Nabo jenta kan være veldig hardhendt, så hun er noe mistenkt. Hun så veeldig skyldig ut da jeg snakket med pappaen. Så nå kan de ikke leke i hagen vår på en stund. (slitsomt siden vi bor i tomansbolig, hvor hagen omtrent er "sydd" sammen.)

Har heldigvis den beste forsikringen i Agria.

Ahhh, jeg må jo kunne ha Nelly ute uten at jeg ser på henne konstant! Eller? :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Ahhh, jeg må jo kunne ha Nelly ute uten at jeg ser på henne konstant! Eller? :cry:

Ser dårlig ut. Spørs om du må ha gjerde og hundegår med lås san at hunden kan få fred. Du har jo søthetsfaktoren på hunden å ta hensyn til, det er ikke så mange som vil gå bort til bartedama mi som det er som vil gå bort til din Pappilon. Ønsker god bedring til hunden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om økonomien er stram låner man bøker på biblioteket. 100% positiv hverdagslydiget (eller Hverdagslydighet fra valp til voksen som den nye versjonen heter), På talefot med hunden, eller andre gode hundebøker. Men ta en titt på fra Bølle til bestevenn-seriene, Maren bruker mye metoden der med å få hunden til å legge seg og være trygg i sengen sin.
    • Jeg har ikke lyst til å beskrive metode å trene inn ro med tekst på internett. Kroppspråk, toneleie, timing og ikke minst følelser. Jeg anbefaler å leie inn en instruktør. Det er alltid det beste, fordi de ser en utenifra. En ser ikke sitt eget kroppsspråk, og når en har fokus på hunden og barna så er det fort gjort å glemme eget kroppsspråk. Alternativt, om økonomien er veldig stram: Dunbar Academy abonnement? 
    • Jeg tenker at hvis du har en solid "gå og legg deg på plassen din"-kommando så er det en fin avledning når hun maser sånn. Men pass også på at hun ikke blir eksludert når det er barn inne i bildet. Ellers så er det kontrollert og rolig omgang med barn. Sett dere ned på litt avstand til en barnehage i hentetid, og belønn ro og kontakt. Gå tur sammen med små barn og/eller barnevogn, helst uten nærkontakt mellom hund og barn. Lær hunden at hun får være med selv om det er barn der, men at hun ikke trenger å bry seg om dem.
    • Takk for tips 😊 Vi skal få passe en irsk setter tispe nå neste helg, så det blir spennende. Men har veldig lyst til å bli bedre kjent med Engelsk setter som rase også.  😊
    • Tuuusen takk for langt og utfyllende svar! 😊 Og så nydelig da.  Flere og flere vi snakker med never Gordon, så jeg skal sjekke opp de også. Vi skal få passe en irsk setter tispe neste helg, så gleder meg til å bli litt bedre kjent med et eksemplar av rasen 😊
×
×
  • Opprett ny...