Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal stille Malle for første gang (valpeshow) nå til helgen. Bør hunden vaskes? Hvilke shampoo bør brukes? Balsam? Føne/børste/klippe? Kanskje vanskelig å si for dere uten staby?

Skrevet

Ville vasket hunden og fønet den, avhengi av hvor fluffy pelsen blir av bad og føn, ville jeg vasken den 2 dager før utstillingen. Klippe klør, pusse tenner. Jeg bruker chris christensen white on white shampo på min. Balsam bruker jeg ikke, for pelsne blir synnsykt myk, og den er allerde for mye fra før av.

Min hund blir super fluffy, men jeg vasker henne alltid dagen før en utstilling.

Skrevet

Vil tro at munsterlander og staby har ganske lik pels, og der er det vasking en uke før, gjøres det senere blir pelsen for fluffy.

Ellers er det å klippe hår rundt potene slik at tøfler fjernes, og potene ser velstelte ut. Greit å klippe klør noen dager før også, men så lenge de ikke er lange så er det jo ikke noe krise. Noe mer klipping og stell hadde jeg egentlig ikke gjort på en valp.

Men på utstillingen ville jeg hatt en karde (tror jeg det heter) og fluffet faner og hale med, men gre alltid igjennom en siste gang så det ikke ser bustete ut :) Hmmm nå kom jeg ikke på mer i farten :P

Skrevet (endret)

Jeg har i hvert fall fått høre at stabyen ikke skal vakes med såpe før eg utstilling, og i hvert fall ikke balsam. Klippes tror jeg faktisk heller ikke at de gjør utenom under labbene.

Edit: har sendt den en PM med kontaktinfo til noen som kan svare deg :)

Endret av Arielle

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...